Китай був надійним двигуном глобального зростання. Схоже, цей двигун заглох – Axios

Поділитися
Китай був надійним двигуном глобального зростання. Схоже, цей двигун заглох – Axios © pixabay.com
Економічна дисфункція Китаю може непередбачувано вплинути на світову економіку

На початку цього року Китай нарешті знову відкрив свою економіку після багатьох років жорстких обмежень, пов'язаних з COVID. Поки що це гігантське бурління – з глибокими наслідками для решти світу.

Китай був надійним двигуном глобального зростання протягом трьох десятиліть, ставши другою за величиною економікою світу. Наразі, схоже, цей двигун заглох, повідомляє Axios.

Це створює новий набір проблем для його торговельних партнерів і нові геополітичні ризики. Замість потужного підйому, який більшість країн світу пережила після відновлення пандемії, китайська економіка борсається в болоті разом зі слабким зростанням, падінням цін, бульбашкою на ринку нерухомості, що луснула, і масовим безробіттям серед молодих людей.

Протягом багатьох років у китайському економічному зростанні були помітні тріщини, оскільки уряд країни посилював тиск на бізнес, обмежуючи інвестиції приватного сектору. Зростання Китаю залежало від інвестицій у нерухомість, побудованих на кредитній бульбашці, замість того, щоб зміститися в бік широкого споживчого попиту.

На тлі посилення державного контролю над китайським бізнесом і геополітичної напруженості американські та європейські уряди обмежують інвестиції в Китай, обмежуючи його здатність розширюватися у швидкозростаючих секторах, таких як напівпровідники та аерокосмічна промисловість. Замість того, щоб боротися з основними проблемами, китайське керівництво зосередилося на їх приховуванні. Після нещодавніх повідомлень про те, що в червні безробіття серед молоді сягнуло 21,3%, уряд призупинив оприлюднення даних.

Хенк Полсон, колишній міністр фінансів, який поглиблював економічні відносини між США та Китаєм за часів президента Джорджа Буша-молодшого,зазначив у Washington Post: «За президента Сі Цзіньпіна Китай подвоїв роль Комуністичної партії як засобу нагляду за економікою… Це завдало важкого удару по підприємницькому духу китайського народу, який був рушійною силою останніх десятиліть зростання».

Звичні стратегії державного стимулювання – пом'якшення умов кредитування та вливання грошей в економіку – можуть бути менш ефективними для прискорення зростання, ніж у минулому. Китайські споживачі та бізнес стали більш схильними до накопичення готівки, стверджує економіст Адам Позен.

Що буде далі? 120 країн світу вважають Китай своїм найбільшим торговельним партнером. Тож економічна дисфункція Китаю може непередбачувано вплинути на світову економіку та фінансові ринки.

Нагадаємо, що Китай знизив гербовий збір на торгівлю акціями вперше з 2008 року, що стало важливою спробою відновити довіру до другого за величиною фондового ринку у світі.

Раніше президент США Джо Байден назвав Китай «бомбою уповільненої дії» через економічні проблеми і заявив, що Пекін переживає труднощі через слабке зростання. «У них є деякі проблеми. Це недобре, тому що коли у поганих людей є проблеми, вони роблять погані речі», сказав Байден.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі