Іноземні інвестиції в Китай рекордно скоротилися через геополітичну напруженість і не тільки - Bloomberg

Поділитися
Іноземні інвестиції в Китай рекордно скоротилися через геополітичну напруженість і не тільки -  Bloomberg
Крім іншого, китайська влада посилила контролю щодо іноземних компаній.

Один із показників нових іноземних інвестицій у Китай за підсумками другого кварталу скоротився до найнижчого рівня за останні 25 років. Як результат, посилилися занепокоєння щодо того, наскільки геополітична напруженість і уповільнення відновлення економіки можуть зашкодити бізнесу. Про це пише Bloomberg.

Зокрема, зобов'язання за прямими інвестиціями – показник прямих іноземних інвестицій у Китаї – впали до $4,9 млрд у квітні-червні, що на 87% менше, ніж за аналогічний період минулого року, і є найменшим показником за будь-який квартал, починаючи з 1998 року.

"Падіння ПІІ викликає тривогу", – сказала економістка з питань Китаю в Societe Generale SA Мішель Лам.

Як зазначається, привабливість Китаю для іноземних компаній як місце для інвестування останніми роками була підірвана. Мита США під час торгової війни призвели до зростання витрат, пандемія обмежила доступ до країни майже на три роки, а зростання геополітичної напруженості змусило компанії переглянути свої ризики.

Повільне відновлення економіки цього року ще більше послабило довіру серед закордонних компаній, прибутки яких впали двозначними темпами на тлі низького споживчого попиту в країні. Крім того, китайські компанії в автомобільній промисловості стають все більш конкурентоспроможними та скорочують продажі та прибутки іноземних фірм. Закордонні автовиробники були одними з найбільших інвесторів у Китаї.

Крім того, деякі закордонні компанії стривожені посиленням контролю з боку китайської влади.

Повідомлялось, що приєднання Китаю до зустрічі в Джидді усі оглядачі, крім російських, розцінили як позитивний сигнал. Одні кажуть про перемогу України на дипломатичному фронті. Інші вбачають у присутності спецпредставника Лі Хуея на переговорах у Саудівській Аравії зміни в позиції Китаю. Про це читайте у статті ZN.UA "Перемога України? Навіщо Китай відправив свого представника на "мирні переговори".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі