Домовленості між Іраном та США можуть позначитися на постачанні російської нафти до Китаю

Поділитися
Збільшення постачання нафти призведе до конкуренції за «тіньовий флот» 

Поки Іран і США роблять обережні дипломатичні натяки, повернення до розірваної ядерної угоди залишається віддаленою перспективою. Але для світових нафтових ринків ці переговори вже мають ефект. Місяці таємної дипломатії між двома країнами принесли прогрес в обміні ув'язненими, розблокуванні заморожених активів і, можливо, навіть збагаченні урану в Ірані. Здається, вони також досягли неформальної домовленості щодо потоків нафти, пише Bloomberg.

Американські чиновники в приватних розмовах визнають, що вони поступово пом'якшили деякі санкції щодо продажу іранської нафти. Тегеран відновив видобуток до найвищого рівня з моменту введення заборони п'ять років тому і постачає найбільше нафти до Китаю за останні десять років. Іранські чиновники впевнені, що незабаром вони будуть видобувати ще більше.

Приплив пропозиції допомагає стримувати ціни на нафту, які цього тижня в Лондоні впали нижче 85 доларів за барель, що принесло полегшення споживачам і центральним банкам після багатьох років нестримної інфляції. Стримування вартості бензину, яка зараз становить близько 4 доларів за галон, може також допомогти президентові Джо Байдену в його кампанії з переобрання в 2024 році.

«Це традиційна гра в енергетичну дипломатію: укладання угод для отримання додаткових барелів. Економічні інтереси США та Ірану збігаються, коли йдеться про збільшення кількості барелів на ринку», – сказала Хеліма Крофт, керівник відділу глобальної сировинної стратегії RBC Capital Markets LLC в Нью-Йорку.

Попередня розрядка між країнами просочується і в торгівлю нафтою. Вашингтон, як і раніше, не буде толерувати покупки більшості досанкційних клієнтів Ірану, таких як Південна Корея, Японія або європейські країни, але він розслаблено ставиться до розширення продажів до Китаю.

За оцінками компанії Kpler Ltd., яка займається дослідженням ринку, поставки до найбільшого світового імпортера досягли 1,5 млн барелів на день, що є найвищим показником за останні десять років. Інший консультант TankerTrackers.com Inc. стверджує, що експорт перевищує 2 мільйони барелів на день.

За даними Міжнародного енергетичного агентства в Парижі, видобуток нафти в Ірані в липні зріс до 3 млн барелів на день, що є найвищим рівнем з 2018 року.

Відновлення продажів є однією з найбільш відчутних ознак того, що Іран, який фінансово постраждав від багаторічної ізоляції, знову заявляє про себе на світовій арені після того, як почав відновлювати зв'язки з регіональними конкурентами і налагоджувати відносини з Китаєм.

Але Тегерану, який не має доступу до міжнародних морських перевезень і страхування, необхідно забезпечити достатню кількість танкерів з «тіньового флоту» для транспортування своїх вантажів. Ці судна – часто старі і незастраховані перевізники, які деактивують транспондери, щоб уникнути виявлення, – також необхідні Росії, яка після вторгнення в Україну була відрізана від звичайного судноплавства.

«Чи вистачить танкерів, щоб перевезти і те, і інше?» – запитує директор з геополітичних ризиків вашингтонської консалтингової компанії Rapidan Energy Group Фернандо Феррейра.

Нагадаємо, що США у межах перемовин із Іраном, закликають східну країну припинити продаж ударних безпілотників Росії. Принаймні адміністрація президента Байдена порушувала це питання на непрямих переговорах у Катарі та Омані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі