Дипломати США та Китаю можуть підтримувати діалог, однак військові лінії зв'язку між країнами закриті — Білий дім

Поділитися
Дипломати США та Китаю можуть підтримувати діалог, однак військові лінії зв'язку між країнами закриті — Білий дім © Pixabay
Напруга між країнами загострилася після інциденту зі шпигунським аеростатом.

Дипломатичний зв'язок США з Китаєм залишається відкритим після того, як цього місяця був збитий китайський шпигунський аеростат. Однак контакт між військовими країн «на жаль» закритий. Про це заявив Білий дім, повідомляє Reuters.

Речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі також зазначив, що для держсекретаря США Ентоні Блінкена зараз «не найкращий час» для поїздки до Китаю після того, як він відклав запланований на 5-6 лютого візит через інцидент з аеростатом. Однак президент США Джо Байден хотів би поговорити з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, коли це буде «доречно».

За словами Кірбі, американські та китайські дипломати все ще можуть спілкуватися, попри напруженість через інцидент з повітряною кулею.

«Я визнаю, що існує напруженість, але держсекретар Блінкен все ще має відкриту лінію зв'язку з міністром закордонних справ. У нас все ще є посольство в Пекіні. І Державний департамент також може безпосередньо спілкуватися з персоналом посольства КНР тут», - сказав Кірбі.

«На жаль, військові лінії не відкриті, і це саме те, що ми хотіли б змінити», - додав він.

Китай перекрив кілька каналів зв'язку між військовими та іншими сферами двостороннього діалогу після серпневого візиту тодішнього спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань, що призвело до погіршення відносин між країнами.

У четвер, 16 лютого, Байден виступив з промовою, присвяченою інциденту з повітряною кулею. Він сказав, що очікує на розмову з китайським лідером і сподівається дійти до суті справи.

Кірбі заявив, що Вашингтон офіційно не просив про розмову з Сі.

«Це не означає, що цього не станеться, що президент не хоче розмовляти з президентом Сі. Він буде», - додав Кірбі.

«Немає жодних передумов для дзвінка. Президент захоче поговорити з президентом Сі у відповідний час», - додав він.

Представники Білого дому кажуть, що Байден і Сі востаннє розмовляли на зустрічі в листопаді минулого року на острові Балі, і обидві сторони розглядали поїздку Блінкена до Пекіна як можливість для подальших зусиль зі стабілізації відносин, що стають дедалі більш напруженими.

Коментар Кірбі з'явився в той час, коли американські офіційні особи розглядали можливість зустрічі між Блінкеном і головним дипломатом Китаю Ван І в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки, яка розпочалася в п'ятницю, 17 лютого.

Віцепрезидент США Камала Харріс, яка також перебуває в Мюнхені на конференції, виступила на захист дій адміністрації щодо інциденту з повітряною кулею і збиття трьох інших непізнаних об'єктів.

«Його (аеростат – ред.) потрібно було збити, тому що ми були впевнені, що він використовувався Китаєм для шпигунства за американцями. Ми будемо дотримуватися нашого бачення того, якими мають бути відносини між Китаєм і Сполученими Штатами», - сказала вона.

Китай гнівно відреагував, коли американські військові збили аеростат біля берегів Південної Кароліни 4 лютого після того, як повітряна куля перетнула континентальну частину США. Пекін заявив, що дирижабль був призначений для моніторингу погодних умов і збився з курсу.

Сполучені Штати заявили, що успішно завершили роботи зі збору датчиків та інших уламків з повітряної кулі, і зараз слідчі аналізують її «нутрощі».

Раніше повідомлялося, що Пекін відхилив запит на розмову між главою Пентагону Ллойдом Остіном і його колегою за допомогою закритої лінії зв’язку в день, коли американський військовий літак збив китайський аеростат для спостереження.

В США заявили, що не планують повертати до Пекіна уламки збитої фахівцями з Пентагону китайської повітряної кулі-розвідника навіть після того, як технічні експерти завершать аналіз можливостей спостереження, які були на її борту.

Представники американської розвідки вважають, що нещодавно збитий над США китайський шпигунський аеростат є частиною широкої програми спостереження, яку проводять військові Китаю. 

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі