У США збили китайську повітряну кулю-шпигуна

Поділитися
Внаслідок невеликого контрольованого вибуху повітряна куля опустилася на воду.

Сполучені Штати  збили китайську повітряну кулю, яка, як припускають, здійснює спостереження за військовими США. Про це повідомляє Associated Press.

Зробили це над Атлантичним океаном, наразі у територіальних водах США триває операція зі збирання уламків аеростату завбільшки із три шкільні автобуси.

У суботу, у відповідь на запитання журналіста про повітряну кулю, Байден сказав: «Ми подбаємо про це».

Аеростат був помічений в суботу вранці над Кароліною, він наближавя до узбережжя Атлантичного океану. Готуючись до операції, Федеральна авіаційна адміністрація тимчасово закрила повітряний простір над узбережжям Кароліни, включаючи аеропорти в Чарльстоні та Міртл-Біч, Південна Кароліна, і Вілмінгтон, Північна Кароліна.

 ФAA змінила маршрут повітряного руху в цьому районі та попередила про затримки через обмеження польотів.

Берегова охорона також порадила морякам негайно залишити це місце через військові операції США, які становлять значну небезпеку.

Операцію намагалися розрахувати таким чином, щоб встигнути витягти якомога більше уламків, перш, ніж вони потонуть в океані. 

Байден схилявся до варіанту приземлити аеростат над сушею, однак представники Пентагону відмовилися від цього, попередивши, що потенційний ризик для людей на землі переважує оцінку потенційних досягнень китайської розвідки.

Ситуація з аеростатом спричинила скасування візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Пекіна, запланованого на неділю для переговорів, спрямованих на зменшення напруженості між США та Китаєм. У суботу уряд Китаю намагався пом'якшити скасування.

«Насправді США і Китай ніколи не оголошували про будь-який візит, заява США про подібне є їхньою справою, і ми поважаємо це», — йдеться в заяві міністерства закордонних справ Китаю в суботу вранці.

Китай стверджує, що аеростат є просто «зондом» для дослідження погоди, який злетів з курсу. Пентагон заперечив це пояснення, а також твердження Китаю, що він не використовується для спостереження і має лише обмежені навігаційні можливості.

Наразі відомо про ще одну повітряну кулю над Латинською Америкою

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі