Марафон «Україна проти 5655»: «Капітал знову купив владу, яка має бути арбітром між ним та соціумом»

Поділитися
Марафон «Україна проти 5655»: «Капітал знову купив владу, яка має бути арбітром між ним та соціумом» © Рух ЧЕСНО
Учасники та організатори назвали 5655 мертвим корупційним законопроектом

Всеукраїнський марафон проти скандального законопроекту 5655 пройшов сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі Києва. Організаторами марафону стали Асоціація міст України, Національна Спілка Архітекторів України – НСАУ, Архітектурна Палата НСАУ та Рух ЧЕСНО.

«Є мертвий корупційний законопроект №5655, який девʼять місяців не підписує Президент. Є петиція до Президента про заклик ветувати законопроект 5655 з 42 090 підписами українців, які зробили це за три дні. Є 1000 депутатів з 57 сільських, селищних, міських рад, які ухвалили звернення до Президента про вето 5655. Є резолюція Європейського парламенту із закликом до Президента не підписувати 5655, – анонсували свої позицію організатори. – А є голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк, яка лобіює ганьбу під номером 5655 на всіх можливих майданчиках і ввела в оману Офіс Президента України. Є Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, яке за 5655 отримує всю владу над коштами та ринком, тому теж активно «включилося» розробляти підзаконні акти до не підписаного закону. Ми хочемо покласти край цій брехні та маніпуляціям. Акції заборонені, на жаль. Тому ми робимо – Всеукраїнський марафон проти 5655».

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, радниця голови АМУ Оксана Продан, голова НСАУ Олександр Чижевський, голова Архітектурної палати НСАУ Анна Кирій, громадська активістка та головний редактор сайту Руху ЧЕСНО Ірина Федорів ще раз розставили акценти містобудівної «реформи» від будівельного лобі, про що ZN.UA неодноразово писало.

До марафону підключалися представники органів місцевого самоврядування, архітектурної та експертної спільноти. Львів, Одеса, Рівне, Миколаїв та інші міста розповідали як на практиці працюватиме скандальний законопроєкт, якщо його підпише президент. 

Серед спікерів був Олексій Шемотюк, архітектор, Голова Київського осередку Архітектурної палати НСАУ, військовослужбовець розвідки морської піхоти. 

«Щодо містобудівної реформи, яку пропонує 5655, варто розширити рамку сприйняття,  – заявив архітектор. – Це не просто законопроект, а серйозна юридична конструкція, яка вносить структурні зміни одразу до чотирьох кодексів та декількох законів. Потрібно передусім дивитися причини появи такої реформи. І коли ми маємо справу з наперсточниками, варто уважно стежити за руками. Проект був написаний до повномасштабного вторгнення і всі виправлення до другого читання було зроблено до кінця 2022 року».

«Ключове, що пропонує реформа від Олени Шуляк та будівельного лобі: це перерозподіл важелів впливу при будівництві об'єктів нерухомості, які створюють міський простір. Простір, де ми з вами живемо, – продовжує архітектор. – Проте реформа розроблена на користь капіталу, а не суспільства. Звичайно, конфлікт між суспільством та капіталом вічний, але завжди потрібний консенсус інтересів капіталу та інтересів соціуму».

За словами Олексія Шемотюка, 5655 порушує баланс між сторонами та призводить до напруги у суспільстві. «Ми повинні чітко зрозуміти, що капітал вкотре за це тисячоліття купив владу, яка має виконувати функції арбітра між соціумом та капіталом. Держава цього зараз не робить. А навпаки – створює ще масштабнішу корупційну схему з урахуванням майбутнього післявоєнного відновлення», – резюмував він.

Законопроєкт про містобудівну реформу №5655 закладає корупційну основу під усю галузь містобудування, яка відіграватиме ключову роль у поствоєнному відновленні. Як антикорупційна експертиза містобудівного законопроєкту стала основним сигналом про можливу хибність процесів в Національному агентстві із запобігання корупції пише редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова у статті «Підсумки зовнішнього аудиту НАЗК: стратегічний провал інституції чи Новікова?» 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі