Європарламент закликав Зеленського не підписувати скандальний закон №5655

Документ
Поділитися
Європарламент закликав Зеленського не підписувати скандальний закон №5655 © Depositphotos / arskajuhani
Відповідне застереження міститься в ухваленій 15 червня резолюції.

Європейський парламент у четвер, 15 червня, ухвалив резолюцію з назвою "Стала відбудова та інтеграція України в євроатлантичне співтовариство", у якій закликав президента Володимира Зеленського не підписувати сумнівний містобудівний закон №5655. На відповідний пункт 17 у тексті звернув увагу рух ЧЕСНО.

"[Європарламент] застерігає від використання майбутніх зусиль з реконструкції для внесення таких змін до законодавства, щоб принести користь певним інтересам за рахунок рівних умов гри та прозорості; закликає президента Зеленського не підписувати законопроєкт 5655 про містобудівну діяльність", – йдеться в резолюції.

У ЧЕСНО зазначили, що звернення ЄП є чітким сигналом для офісу президента України не затверджувати неякісний документ. Цей закон розробили в інтересах забудовників, не врахувавши зауваження інших стейкхолдерів, зокрема органів місцевого самоврядування, архітектурної та експертної спільнот.

Раніше рух зазначав, що свій недавній виступ на засіданні Європейського комітету регіонів глава партії "Слуга народу" Олена Шуляк перетворила на інструмент для лобіювання містобудівної "реформи" на міжнародному рівні. Також стало відомо, що українська влада ще в 2022 році створила окремий сайт під закон №5655, який Зеленського закликають ветувати понад 42 тисячі громадян, підписавших відповідну петицію.

З моменту схвалення Верховною Радою містобудівного закона в першому читанні ZN.UA стало дискусійним майданчиком для його обговорення. Детально про корупційні ризики та маніпуляції, які приховує документ, писали, зокрема, редактор відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова у статті "Мінрегіон – на сніданок, комітет – на обід, країна – на вечерю" та Георгій Могильний – у текстах "Автономна Будівельна Республіка. Факти без міфів" і "«Розділяй і володарюй». Чому в битві за реформу містобудування стали ворогами села й міста".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі