Що американці думають про допомогу Україні: нове опитування показало розбіжності між демократами та республіканцями

Поділитися
Що американці думають про допомогу Україні: нове опитування показало розбіжності між демократами та республіканцями © unsplash.com/reinf
Близько половини республіканців вважають, що США надають Києву забагато допомоги.

Зараз, коли повномасштабна війна РФ проти України наближається до дворічного рубежу, близько трьох з десяти американців (31%) заявили, що США надають занадто багато допомоги Україні у боротьбі з вторгненням Росії, в той час як близько половини вважають, що США надають достатній обсяг підтримки (29%) або недостатній (18%). Про це свідчить нове опитування Pew Research Center.

Частка американців, які вважають, що США надають Україні занадто велику підтримку, неухильно зростала протягом війни, особливо серед республіканців.

  • 48% республіканців та республіканськи налаштованих незалежних американців вважають, що США надають занадто багато допомоги Україні. Ця частка дещо зросла порівняно з червнем, коли таких респондентів було 44%, і є значно вищою, ніж на попередніх етапах війни.
  • Лише 16% демократів та прихильників Демократичної партії вважають нинішній рівень допомоги США Україні надмірним. Близько чотирьох з десяти демократів (39%) заявили, що Штати надають правильний обсяг допомоги, тоді як близько чверті (24%) висловили думку, що США надають недостатньо підтримки Києву.
  • Партійні розбіжності щодо допомоги Києву стали ширшими. У перші тижні повномасштабної війни республіканці лише на 4 відсоткових пункти частіше, ніж демократи, заявляли, що США надають Україні забагато допомоги (9% проти 5%). Сьогодні республіканці на 32 відсоткових пункти частіше говорять про це.
  • Ситуація з увагою громадськості до війни РФ проти України мало змінилася за останні місяці. Шість з десяти американців, включаючи республіканців (62%) і демократів (61%), кажуть, що стежать за новинами про вторгнення РФ достатньо уважно.

Наскільки великою є загроза для США від вторгнення Росії в Україну

Третина американців вважають, що вторгнення Росії в Україну є серйозною загрозою інтересам Штатів. Стільки ж (34%) вважають, що це незначна загроза, а 10% - що це не загроза.

З червня ці погляди змінилися несуттєво. Але в березні 2022 року половина американців заявляла, що російське вторгнення становить велику загрозу інтересам США.

Як і минулого року, демократи частіше, ніж республіканці, вважають вторгнення Росії в Україні великою загрозою інтересам Штатів (40% проти 27%). Але прихильники обох партій менш схильні говорити про це зараз, ніж у перші дні повномасштабної війни в березні 2022 року.

Погляди на реакцію адміністрації Байдена на вторгнення РФ в Україну

Близько чотирьох з десяти дорослих американців (39%) стверджують, що схвалюють реакцію адміністрації лідера США Джо Байдена на вторгнення Росії в Україну, і майже стільки ж (41%) - не схвалюють. Двоє з десяти заявили, що не впевнені.

Несхвалення дещо зросло (з 35% до 41%) порівняно з червнем.

Більшість демократів (59%) схвалюють стратегію адміністрації США щодо вторгнення РФ в Україну, тоді як 22% — ні. На противагу цьому, дещо більше республіканців (63%) не схвалюють реакцію адміністрації, тоді як 21% схвалюють.

В обох партіях зросла частка тих, хто не схвалює реакцію адміністрації Байдена на вторгнення, ніж у червні, коли 57% республіканців і 16% демократів заявляли про своє несхвалення.

Опитування Pew Research Center проведене з 27 листопада по 3 грудня 2023 року серед 5 203 учасників.

Україна стала чи не першою закордонною країною, яка на собі відчула наближення американських президентських виборів. Допомога Києву стала заручником численних розбіжностей, підсвічених черговою виборчою кампанією — між республіканцями та адміністрацією Байдена, і в межах самої Республіканської партії, яка зараз переживає особливо гостру кризу ідентичності. 

Щоб зрозуміти, скільки насправді України в обговореннях підтримки Києва, варто принаймні спробувати проаналізувати реальні наміри як адміністрації, так і Республіканської партії щодо завершення війни РФ. Чи вірять США в перемогу України і що планує Байден?” — розбиралася директорка Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі