Єврокомісія погодилася заборонити імпорт олії з України

Поділитися
П'ять країн наполягають на забороні надлишкового імпорту з України.

Польща разом із Болгарією, Румунією, Словаччиною та Угорщиною провели переговори з Єврокомісією щодо надлишкового імпорту з України. Проте, вони закінчилися без домовленостей. Брюссель пропонує рішення на рівні ЄС замість тих, які в односторонньому порядку запроваджено сусідніми з Україною країнами, у тому числі Польщею. Про це повідомляє "Польське радіо".

Зокрема, п'ять країн вимагали заборонити імпорт борошна, меду, цукру та фруктів, яєць, м'яса, особливо птиці, молока та молочних продуктів, та яблучний концентрат. Початкова пропозиція Комісії полягала в тому, щоб заблокувати імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику. У результаті Єврокомісія погодилася заборонити ввезення з України олії.

Глава Мінсільгоспу Польщі заявив у Люксембурзі, що ці п'ять країн наполягають на тому, щоб заборона діяла до кінця року, а не до червня, як пропонує Єврокомісія. Також вони вимагають збільшення фінансової підтримки аграріїв, які постраждали від надмірного імпорту з України. Комісія запропонувала 100 млн євро в рамках другого пакету допомоги, проте п'ять країн вважають, що цього замало.

«Ми не відмовимося від своїх дій на цьому етапі, які ми зробили, якщо ми не отримаємо відповідних інструментів, які гарантують, що польський фермер буде в безпеці, коли йдеться про питання, пов'язані з торгівлею та припливом товарів з України до Польщі», – сказав міністр сільського господарства Роберт Телус.

Ще минулого року було зрозуміло, що попри світове зростання цін на пшеницю та продовольчі ризики для низки країн половина українського зерна, яке так складно вивозити з країни, експортується з неадекватним дисконтом. Супердешеве українське зерно, опиняючись на європейському ринку, суттєво знизило прибутки місцевих виробників, вони просто не в змозі конкурувати за ціною, ані за кількістю з українським зерном. Докладніше про те, чому «У ЄС не радіють українському зерну, і це не суто ринкове питання» розповідає Юлія Самаєва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі