Автономність домашнього інтернету: що для цього треба робити

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Автономність домашнього інтернету: що для цього треба робити © freepik/diana-grytsku
Роз'яснення дав експерт.

Через повномасштабне вторгнення РФ майбутня зима може виявитися важчою, ніж попередня. Українці вже почали готуватися до зими та купувати все необхідне на випадок блекауту. Керівник порталу HiTech.Expert Герман Богапов у матеріалі «За місяць до зими: як подбати про автономність інтернету» на ZN.UA розповів, що мають робити українці, щоб залишатися з інтернетом, навіть під час відключень світла.

Експерт зазначив, що найперше, що мають зробити українці – уточнити у інтернет-провайдера, чи перейшов він на енергоощадні мережі та на який термін він зможе забезпечити вас Інтернетом.

«Якщо провайдер не гарантує довготривалої можливості автономної роботи, знайдіть іншу компанію, що надає сучасні інтернет-послуги, й подайте заявку на підключення. Щоб прискорити процес, краще скооперуватись із сусідами», – пояснив Богапов.

Також, за словами експерта, слід купити павербанк для роботи Wi-Fi-роутера та, якщо потрібно, модема.

«Зазвичай цим пристроям потрібні 12V, тому до звичайного павербанка, що видає 5V, треба докупити перехідник на 12V або купити спеціальний безперебійник (джерело безперебійного живлення)», – сказав він.

Богапов додав, що також можна користуватися великими батареями на 12V, які використовують в автівках або джерелах безперебійного живлення.

«Таке завдання в разі відключення електроенергії вирішить і зарядна станція з наявністю живлення 12 або 220V. Вона ж допоможе зарядити ноутбук, смартфон або планшет, і далі дивитися телевізор через вихід 220V протягом кількох годин або користуватися стаціонарним комп’ютером», – пояснив він.

Експерт зауважив, що тим, хто мешкає у приватних будинках, краще купити генератор.

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявляв, що українська енергосистема цілком готова до проходження нового зимового сезону. Єдина загроза нині – це ймовірні російські обстріли. Він зазначив, що російські ракетні обстріли можуть знову активізуватися зі зниженням температури. Однак цьогоріч в Україні вперше підготували системи захисту від ворожих атак.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі