Костін підтвердив, що «поправки Лозового» працюють на користь не тільки корупціонерів, а й кримінальних груп

Відео
Поділитися
Костін підтвердив, що «поправки Лозового» працюють на користь не тільки корупціонерів, а й кримінальних груп © Офіс генерального прокурора
Це сприяє розвитку злочинності.

Генеральний прокурор Андрій Костін підтвердив, що «поправки Лозового» допомагають уникати відповідальності не тільки фігурантам корупційних проваджень Національного антикорупційного бюро, а й кримінальним групам. Про це він заявив під час дискусії «Боротьба з корупцією на шляху до ЄС».

«Щодо так званих «правок Лозового» триває важлива дискусія, яку ми маємо продовжити. І це не лише про справи НАБУ, це також про інші випадки, коли ці проблеми використовують для уникнення відповідальності і покарання у багатьох інших справах. На приклад йдеться про кримінальні справи та організовану злочинність. Це не про недостатнє покарання, а про уникнення покарання», - заявив Костін.

Він зазначив, що ця норма законодавства створює сприятливі умови для злочинності, оскільки правосуддя це не лише про покарання, а й про стримування.  

Як додає голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, на тому ж заході керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко підтвердив, що через «поправки Лозового» і дії суддів за ними просто зриваються вручення підозр організаторам корупційних схем. Тому для антикорупційної прокуратури скасування «поправок» – першочерговий пріоритет.

«Нагадаю, повне скасування «правок Лозового» влада блокує вже декілька років. Бо «правки Лозового» дуже легко допомагають відмазати «своїх».  Як свого часу відмазали Татарова від справи НАБУ/САП. І вже три місяці президент уникає відповіді на петицію, в якій йому запропонували подати законопроєкт, аби повністю скасувати правки», - зазначив у свою чергу Шабунін.

Зазначимо, що парламент у законопроєкті про незалежність САП залишив положення скандальних «поправок Лозового», які передбачають, що будь-яку (не лише корупційну) справу можуть закрити, якщо суд визнає, що до предʼявлення підозри конкретним особам слідчі чи детективи вели розслідування довше за певний період.

Хто винуватий у тому, що 1000 кримінальних справ про топкорупцію і результати семи років роботи антикорупційного блоку поставлено під загрозу? Що саме прийняла Верховна Рада, коли частково скасувала «поправки Лозового», і як судді ВАКС застосовуватимуть поправки, що залишилися в законі? Що потрібно зробити для того, щоб справи топкорупціонерів не закривали з технічних причин, а справедливо розглядали? На ці та інші питання голова Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко відповідала в інтерв'ю редакторці відділу політики Інні Ведерніковій «ВАКС не створений для того, щоб рятувати справи сторони обвинувачення. Відповідальність — на законодавцеві» та «Якщо вирок виноситься на підставі угоди, це не означає, що особа уникнула покарання».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі