Politico: Китай постачає Росії матеріали для виробництва бронежилетів

Поділитися
Politico: Китай постачає Росії матеріали для виробництва бронежилетів © Pixabay
Видання пише, що у Вашингтоні, швидше за все, знають про це, але мовчать.

Російський виробник бронежилетів імпортує китайські компоненти для своєї продукції. Деякі з цих бронежилетів вже використовуються на полі бою в Україні. Про це свідчать торговельні дані, фотографії і повідомленнями українців, які продають такі "трофеї" на eBay, стверджуючи, що знайшли їх на фронті.

У 2022 році кілька китайських компаній, у тому числі одна, пов'язана з урядом у Пекіні, відправили матеріали для виробництва бронежилетів російському виробнику «Класс», який, у свою чергу, має зв'язки з національною гвардією РФ і правоохоронними органами. Про це пише Politico з посиланням на митні і торговельні дані, отримані від агрегатора  Import Genius.

Московська компанія «Класс» неодноразово імпортувала матеріали для виробництва бронежилетів з Китаю у 2022 році, в тому числі в листопаді та грудні, від кількох китайських компаній. Серед цих матеріалів були арамідні волокна - ті самі волокна, які використовуються в кевларових жилетах.

Серед китайських компаній, які відвантажили продукцію, - Yantai Tayho Advanced Materials Ltd, виробник спеціалізованого волокна, і Beijing Tongyizhong New Material Technology Corp, продавець виробів з поліетиленового волокна, дочірня компанія однієї з державних інвестиційних холдингових корпорацій Пекіна.

Нова інформація  порушує питання про те, як США варто вирішувати з Пекіном питання «товарів подвійного призначення», тобто техніки і матеріалів, які можна використати як у цивільних, так і у військових цілях.

«Адміністрація, ймовірно, побачила в записах багато речей, які викликають сумніви. Але вони можуть сказати: «Ну, це ж не зенітно-ракетна система, тож, можливо, ми просто подивимося на це крізь пальці». Межа нечітка. І на позицію впливають американо-китайські відносини. Існує наївне сподівання, що Китай ще не в таборі Росії», - сказав Іван Канапаті, колишній директор з питань Китаю, Тайваню і Монголії в Раді національної безпеки США.

Досі адміністрація Байдена була надмірно зосереджена на тому, щоб не допустити відправлення великої кількості китайської зброї Москві, яка могла б суттєво змінити хід бойових дій на місцях. Але, можливо, з'являється тенденція, яка вказує на те, що Вашингтону потрібно уважніше придивлятися до товарів подвійного призначення.

Politico нагадує про свою статтю про те, що китайські компанії, пов'язані з урядом, надсилають штурмові гвинтівки, деталі для безпілотників і бронежилети російським структурам. Безпілотники були помічені на полі бою.

1000 штурмових гвинтівок, які китайський державний оборонний підрядник відправив Росії влітку 2022 року, стали першим випадком, коли китайська корпорація North Industries Group відправила велику партію зброї. Востаннє вона відправляла російській стороні гвинтівки  Tekhkrim у 2018 році, але лише дві одиниці, згідно з аналізом даних про торгівлю, який провела організація C4ADSу Вашингтоні.

«Адміністрація продовжує применшувати значення цього, тому що вони накреслили червону лінію. Заява про те, що Китай перетнув цю лінію, є незворотною і вимагає рішучої реакції США. Але відмова від цього дає Китаю простір для маневру. Сі Цзіньпін розуміє це. І якщо США продовжуватимуть казати: "Ні, ми не бачили порушення», - то що ж тоді отримає Китай?», - сказав Канапаті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі