Атаки Путіна на Україну спонукають Європу до дій — CNN

Поділитися
Атаки Путіна на Україну спонукають Європу до дій — CNN © EPA-EFE/KATERYNA KLOCHKO
Країни Європи готуються до можливих загроз з боку Росії.

У середу 15 травня прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо отримав кілька пострілів і був важко поранений під час замаху. Згідно з повідомленнями, Фіцо зараз перебуває між життям та смертю, але багато деталей про стрілянину досі не з'ясовано. Ця драматична подія посилила передчуття кризи в усьому регіоні; відчуття того, що, якою б напруженою не була ситуація, настав час терміново готуватися, тому що все може стати набагато гірше, повідомляє CNN.

"Те, що почалося як російське вторгнення в Україну більше двох років тому, перетворилося на епохальний виклик для Європи. З просуванням Росії в Україні весь регіон починає усвідомлювати, що цей конфлікт є чимось більшим, ніж просто виживання колишньої радянської республіки. З кожним днем сувора реальність того, що те, що почалося в Україні, змінить Європу на довгі роки, стає все більш невідворотною", — пише CNN.

На початку цього тижня в Москві Путін зробив ще один несподіваний крок, звільнивши багаторічного міністра оборони Сєргєя Шойгу. Він замінив його Андрєєм Бєлоусовим, колишнім урядовцем, який є економістом і добре розбирається в "питаннях військово-промислового комплексу", що, на думку експертів, свідчить про перетворення Росії на повноцінну військову економіку.

Зараз Європа також прискорює власні приготування, щоб не лише підтримати Україну, але й захистити себе. Норвегія, яка має кордон з Росією в Арктиці, є членом НАТО, але не ЄС. Вона щойно оголосила про масштабний 12-річний план військової експансії. До 2036 року її оборонний бюджет подвоїться, а кількість бригад в армії збільшиться втричі.

У Лондоні прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак нещодавно оголосив про значне збільшення оборонних витрат, щоб перевести країну на "військові рейки".  У Нідерландах, де прем'єр-міністр Марк Рютте, який йде у відставку, є фаворитом на посаду нового очільника НАТО, оборонний бюджет має подвоїтися — з 15,6 мільярда доларів у 2022 році, коли Росія розпочала війну, до 31,2 мільярда доларів до 2029 року.

Підготовка до можливої війни є найбільш разючою у Фінляндії, яка має найдовший в Європі кордон з Росією і яка вже втратила частину своєї території через вторгнення Кремля. Фінляндія створила не лише укриття для цивільного населення і запаси зброї, боєприпасів і пального, але й зерна, щоб прогодувати населення.

Нагадаємо, що CNN писав, що більша частина світу вже могла втомитися від війни в Україні, але Путін — ні. Європа багато говорить про те, щоб заповнити прогалину, залишену США у допомозі Україні, але вона поки не може цього зробити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі