Британський орган із контролю за дотриманням санкцій не виписав жодного штрафу за ухилення від обмежень, пов'язаних з Росією — Politico

Поділитися
Санкції проти Росії продовжують запроваджувати, навіть якщо немає ніякого примусу до їхнього виконання.

Безпрецедентна війна на Заході мала б стати нагодою для британського наглядового органу за санкціями активізувати свою роботу. Але коли минулого місяця з'ясувалося, що регулятор не наклав жодного штрафу на росіян, які обходили санкції з моменту незаконного вторгнення в Україну в лютому 2022 року, мало хто здивувався.

Критики побоюються, що Управління з імплементації фінансових санкцій (OFSI) стало уособленням підходу Великої Британії до покарання Росії за її війну: лише на словах. У лютому, з нагоди другої річниці російського вторгнення, Британія оголосила про запровадження 50 нових санкцій, щоб "послабити арсенал і військову машину Путіна". Але санкції мають незначний вплив, якщо вони не впроваджуються на практиці, повідомляє Politico.

OFSI, що входить до складу Міністерства фінансів, є головним органом, відповідальним за виконання санкцій. Він був створений у 2016 році, після того, як Британія вийшла з ЄС і потребувала власного органу з виконання санкцій. Його функції полягають у "швидкому виявленні, реагуванні та усуненні порушень фінансових санкцій".

Проте з моменту вторгнення Владіміра Путіна в Україну у 2022 році OFSI не виписало жодного штрафу за ухилення від санкцій, пов'язаних з Росією. Експерти кажуть, що це навряд чи пов'язано з тим, що жодна російська фізична особа не порушила санкції, або навіть з тим, що британські компанії не порушили санкції.

"Уряд не продемонстрував справжнього політичного бажання забезпечити виконання того, що є потенційно злочинним порушенням санкцій", — вважає Гелен Тейлор, старший науковий співробітник організації Spotlight on Corruption.

Тепер депутати хочуть щось робити з недотриманням санкцій. Впливовий парламентський комітет з питань фінансів розслідує, чи працюють санкції проти Росії, приділяючи особливу увагу ефективності роботи Служби з питань фінансової розвідки.

Але санкції продовжують запроваджувати, навіть якщо немає ніякого примусу до їхнього виконання. У п'ятницю 17 травня Міністерство закордонних справ Великобританії оголосило про пакет санкцій проти Росії та Північної Кореї, спрямованих проти "торгівлі зброєю в обмін на нафту" між двома країнами, яка надає Путіну більше зброї для його війни в Україні. 

Нагадаємо, що газета The Times повідомляла, що Велика Британія все ще заробляє на військовій машині Путіна. До Росії досі потрапляють не лише розкішні автомобілі, але й санкційні елементи, які використовуються в ракетах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі