Питання виживання: експерт розповів про наслідки підриву Каховської ГЕС для аграріїв

Поділитися
Питання виживання: експерт розповів про наслідки підриву Каховської ГЕС для аграріїв © pixabay.com
Більшість ферм знаходилось на лівому березі Херсонської області.

Російські окупанти підірвали дамбу на Каховській ГЕС у ніч на шосте червня. В «Укргідроенерго» заявили, що станція зруйнована повністю і відновленню не підлягає.

Виконавчий директор Української зернової асоціації Сергій Іващенко в інтерв’ю NV розповів про наслідки для агробізнесу та як це вплине на цьогорічний врожай.  

За словами експерта, від підриву дамби більше постраждав окупований лівий берег Херсонської області, де розташоване основне виробництво аграрної продукції.

«Насправді тут цілих дві трагедії — спочатку підтоплення, а потім падіння рівня води. Перше — це підтоплення ферм із вирощування овочів, фруктових садів, ягідних полів і зернових та олійних культур. У нас немає статистики посіву на окупованих територіях. Однак у 2021 році, який був рекордним, Херсонська область зібрала трохи більш як 4,5 млн т зернових і олійних культур. Зокрема трохи більше ніж 2 млн т пшениці, 1 млн т ячменю, близько 0,5 млн т соняшника та стільки ж кукурудзи»,- розповів він.

В окупації аграрії не засівали такі великі площі. А це 1,3 млн га в Херсонській області, з яких переважна більшість розташовані на лівому березі Дніпра. Коли вода осяде, очікуються проблеми із поливом, адже рівень води значно впаде. Херсонська область — одна із тих, де добре розвинені іригаційні системи, тому аграрії, вочевидь, недоотримуватимуть воду.

«Врожайність суттєво впаде. Однак збитки поки важко оцінювати. Можна точно сказати, що зараз ідеться про виживання аграріїв, які працюють у Херсонській області»,- зазначив він. 

Що ж стосується кавунів, то за словами експерта, зазвичай їх вирощували саме на лівому березі. Проблеми з їх постачанням будуть і навіть посиляться.

Незважаючи на складну ситуацію, експерт запевнив, що дефіциту зерна в Україні не буде.

 «За нашими прогнозами, які оновлюємо щомісячно, то без урахування окупованої Херсонської, частини Запорізької, Луганської і Донецької областей, врожай зернових та олійних становитиме 68 млн т. Це втричі більше, ніж потрібно для внутрішнього споживання в Україні»,- підсумував Сергій Іващенко.

Нагадаємо, осушення дна Каховського водосховища та витоку води з нього найбільше вплине на рибні ресурси України, які будуть втрачені. Від цього постраждають 11 заповідників.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі