FT: Довга війна в Україні в інтересах Китаю

Поділитися
FT: Довга війна в Україні в інтересах Китаю © Офіційний сайт Кремля
Екс-прем’єр Австралії переконаний, що Пекін вважає російську війну проти України «стратегічним інструментом», який допомагає відволікати американську увагу.

Якщо війна в Україні затягнеться надовго, Китай буде це тільки вітати, розглядаючи її як «активне стратегічне відволікання» уваги від його власних напористих дій. 

Про це в інтерв’ю Financial Times сказав колишній прем’єр-міністр Австралії Кевін Радд. На його думку, Пекін використовує у власному конфлікті зі США те, що Захід зараз зосереджений на проблемах у Європі. Видання нагадує, що західні уряди запровадили економічні санкції проти Росії й почали забезпечувати Україну зброєю після того, як Владімір Путін розпочав відкрите вторгнення на територію сусідньої країни у лютому. Китай вдмовився засуджувати російську войовничість, спровокувавши підозри, що Пекін насправді підтримує кремлівську війну.

Радд розмовляє китайською мовою і в часи своєї роботи на посаді прем’єр-міністра Австралії в 2007-2010 роках він розвивав відносини своєї країни з Китаєм. На його думку, для Пекіна його відносини з Москвою надто важливі, тому він «не буде дистанціюватися від Росії», поки Си Цзиньпін очолює країну.

«Надто багато китайських стратегічних інтересів залежать від відносин з Москвою. Це і стабільність їхнього спільного кордону, і той факт, що Китай не хоче зосереджуватися на російській проблемі, його цікавлять США як на регіональному, так і на глобальному рівні. Крім того, Китай розглядає Росію як активне стратегічне відволікання уваги американців, а також Близького Сходу, Північної Африки й Європи», - пояснив екс-прем’єр Австралії.

«Китай вважає Росію надійним довгостроковим джерелом вугілля, газу, нафти, зерна й іншої сировини», - додав він.

На думку Радда, підйом Китаю став складним викликом для Австралії, тому що він був найбільшим торговельним партнером для Канберри. Приблизно чверть австралійської торгівлі припадала на Китай. Погіршення дипломатичних відносин перекинулося також на торговельні в останні роки. Пекін почав запроваджувати приховані або відкриті заборони проти австралійського вугілля, вина, яловичини і ячменю.

Старший науковий співробітник Lowy Institute Річард МакГрегор погодився з оцінками Радда щодо китайських поглядів на Росію. За його словами, «безмежне» партнерство між Пекіном і Москвою, яке було оголошене у лютому, «готувалося два десятиліття» і воно «не швидко розпадеться».

«Китайська система спочатку звивалася у спробах сформулювати реакцію на російське вторгнення в Україну. Але тепер очевидно, що Пекін стоїть на боці Росії. І найкращим доказом цього є те, що офіційна пропаганда зосередилася на звинуваченнях проти США», - сказав експерт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі