Уряд підтримав відкликання свого законопроєкту про мобілізацію – депутат

Поділитися
Уряд підтримав відкликання свого законопроєкту про мобілізацію – депутат © World Economic Forum swiss-image.ch/Photo by Jola
Альтернативні законопроєкти ніхто не відкликав.

Кабінет міністрів, як і писало раніше ZN.UA, проголосував за відкликання законопроєкту №10378 про мобілізацію. Про це повідомив народний депутат з фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Формальна процедура насправді, але КМУ проголосував за відкликання законопроєкту №10378. Тому зараз буде оновлення в системі Рада і він буде мати статус «відкликаний», – повідомив Железняк. 

Водночас він додав, що інші чотири альтернативні законопроєкти, зареєстровані в Раді, зберегли свій статус поданих. Тому теоретично, їх можуть розглянути, але на думку депутата, «цього не буде».

Раніше джерела ZN.UA повідомляли, що у парламенті недостатньо голосів для ухвалення законопроєкту про мобілізацію у тому вигляді, в якому він є зараз. Депутати запропонували два варіанти вирішення цієї проблеми, але жоден з них не задовольняє вимоги офісу президента. 

Зазначимо, що 11 січня мало відбутися засідання комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, де розглядали б законопроєкт про мобілізацію. Однак у призначений час засідання не почалось, як і погоджувальна рада. Згодом стало відомо, що Стефанчук провів закрите засідання з головами фракцій та груп. На засіданні також мова йшла про мобілізаційний законопроєкт, а точніше, що його потрібно відкликати. Після плутанини з розпорядком роботи ВР, у парламенті почали збирати підписи за відставку спікера Руслана Стефанчука.

Загалом законопроєкт зазнав шквалу критики від політиків та представників громадськості одразу ж, як з’явився на сайті ВРУ. Так, омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що він суперечить нормам Конституції в місцях, де йдеться про посилення покарання для ухилянтів. 

Водночас комітет парламенту з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував доопрацювати законопроєкт Кабміну щодо змін у мобілізації, урахувавши положення альтернативних законопроєктів. Було названо низку додаткових зауважень, а Комітет  з питань антикорупційної політики постановив, що законопроєкт  містить корупційні ризики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі