2023 рік має стати роком імплементації санкцій Заходу проти РФ – експерт

Поділитися
2023 рік має стати роком імплементації санкцій Заходу проти РФ – експерт © Фото з відкритих джерел
Обмеження стали безпрецедентними, тому поки не можуть максимально успішно працювати.

Санкції, введені проти Росії в 2022 році країнами Заходу, стали безпрецедентними, але це означає, що наявна інституційна система не підготовлена до їх успішного запровадження. Як Північній Америці, так і Європі тепер потрібно шукати відповідні механізми, а 2023 рік має стати роком ефективної імплементації обмежувальних заходів проти РФ. Таку думку висловила економістка Інституту міжнародних фінансів Еліна Рибакова на конференції Atlantic Council.

Зокрема, йдеться про те, наскільки потужним буде експортний контроль щодо Росії, наскільки багато компаній будуть виходити з цієї країни і наскільки активно США та Європа будуть співпрацювати з третіми країнами задля роботи санкцій. Від цих та інших чинників залежатиме стан економіки РФ через 5-10 років.

Водночас, вона наголосила, що санкції проти держави-агресора вже працюють. Однак вони не можуть вмить призвести до руйнування російської економіки.

"Вплив є. Я думаю, нам не слід захоплюватися думкою, що санкції є чарівною паличкою, після введення яких російська економіка одразу розпадеться, і якщо цього не станеться, то ми повністю провалими свої починання. Ні" – наголосила Рибакова.

На її думку, економіка РФ може не зазнати колапсу навіть через п'ять років. Держава-агресор шукатиме нові джерела постачання необхідних ресурсів і технологій для своїх потреб, хоч вони й можуть виявитися гіршими від тих, що стали забороненими для росіян.

Експертка також пояснила, чому в РФ усе ще можуть говорити про збереження хорошої ситуації з економікою, попри війну проти України та західні санкції. 

За її словами, справа у внутрішній системі управління: представники регіональної влади передають центральній завищені показники, щоб отримати фінансування та зберегти свої місця. Так створюється враження, ніби в Росії "все добре".

Раніше видання The Economist писало, що РФ обходить санкції проти нафти в промислових масштабах.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі