Bloomberg: Газ і нафта подорожчали через заяви Путіна про мобілізацію і «референдуми»

Поділитися
Україна лишається одним з останніх маршрутів, через який російський газ все ще надходить в Європу, і ескалація війни може закрити ще й його.

Ціни на нафту підскочили після того, як Владімір Путін оголосив про намір провести мобілізацію в Росії, щоб зберегти контроль над окупованими територіями в Україні. Така ескалація може призвести до ще більших потрясінь в поставках енергоносіїв.

Як пише Bloomberg, нафта марки WTI подорожчала до 87 доларів за барель або на 3,2%. В цей час, дані Business Insider свідчать, що після заяв Путіна барель марки Brent подорожчав до 92,8 доларів або на 2,1%.

Рішення провести мобілізацію в Росії може призвести до ще більшої ескалації конфлікту після фальшивих «референдумів» на окупованих територіях України. Тим часом, ціни на газ в Європі теж зросли. Трейдери намагаються оцінити захищеність зимових поставок на тлі рішення Росії посилити війну проти України.

Bloomberg зазначає, що базові ціни зросли приблизно на 10% за останні два дні. Намагаючись захистити поставки, Німеччина оголосила про намір націоналізувати компанію Uniper, щоб не допустити падіння енергетичного сектору перед початком зими. Британський уряд теж розкрив плани виділити багатомільярдну допомогу для бізнесу. Але ризики щодо зими зберігаються.

Оголошення Путіна про мобілізацію і «референдуми» означають, що війна затягнеться. А це означає, що можливі подальші перебої з поставками російського газу, особливо через Україну, яка залишається головним маршрутом транзиту палива в Європу з РФ.

«Сьогоднішні коментарі російського президента точно посилять європейські ціни на газ. Занепокоєння щодо транзиту в разі ескалації військових дій будуть в центрі уваги трейдерів», - пояснив аналітик компанії ICIS в Лондоні Том Мажец-Мансер.

Нідерландські ціни на наступний місяць, які лишаються базовим показником в Європі, зросли на 9,2% до 212,12 євро за МВт-годину. Це на додачу до зростання на 6,6% вчора. Аналогічні контракти у Великій Британії подорожчали на 9,4%. Причиною для оптимізму для урядів можуть бути лише газові сховища, які вже заповнені на 86%. І це вищий показник від середнього за останні п’ять років.

Ці запаси можуть стати певною «подушкою», якщо Росія різко перекриє будь-які поставки. Стабільний імпорт зрідженого газу теж допомагає наповнити сховища, що дозволило опустити ціни після рекордів в серпні. Але якщо зима буде холодною, запаси можуть швидко вичерпатися. Крім того, наступного року Європі буде ще важче їх накопичити без об’ємів з Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі