Допомога Україні у сфері безпеки зміцнює оборонно-промислову базу США — Пентагон

Поділитися
Надання допомоги Києву мобілізувало оборонно-промислову базу Штатів до рівня, якого не бачили десятиліттями. 

Міноборони США навело аргументи на користь допомоги Україні для скептично налаштованих республіканців. Пентагон заявив, що підтримка України у сфері безпеки зміцнює оборонно-промислову базу США.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну США залишаються відданими наданню українським збройним силам обладнання та допомоги у сфері безпеки, необхідних для боротьби з російськими загарбниками та забезпечення суверенітету країни.  

У Пентагоні наголосили, що підтримка України мобілізувала оборонно-промислову базу США до рівня, якого не бачили десятиліттями. 

Після російського вторгнення 24 лютого 2022 року США виділили близько 44 мільярдів доларів на допомогу Україні у сфері безпеки, яка надається або через президентське розпорядження про скорочення озброєнь (коли обладнання вилучається з армійських запасів) або через Ініціативу сприяння безпеці України (коли уряд укладає прямі контракти з промисловими підприємствами на поставку нового обладнання в Україну, коли воно буде готове).

Коли обладнання вилучається з наявного арсеналу США, його необхідно замінити, щоб американські військові могли підтримувати власну боєготовність. Станом на середину листопада 2023 року Міноборони США виділило майже 17 мільярдів доларів на заміну обладнання, яке було відправлено в Україну з американських запасів.  

Оборонні підрядники зайняті виробництвом нового обладнання для заміни відправленого за кордон, а також створенням нових можливостей для виконання замовлень в межах ініціативи з надання допомоги Україні у сфері безпеки. Міністерство оборони США зобов'язалося виділити понад 10 мільярдів доларів на цю ініціативу.  

Зобов'язання Міністерства оборони США на суму понад 27 мільярдів доларів на поповнення власних запасів і замовлення в межах Ініціативи допомоги Україні безпосередньо впливають на критично важливих постачальників у 37 штатах.  

"Загалом, реакція нашої американської промислової бази на задоволення оборонних потреб України була справді історичною. Це були загальнонаціональні зусилля, які охоплюють весь спектр наших ланцюгів постачання майже в кожній сфері. Без сумніву, попереду нас чекає значна робота з повної перебудови сучасної оборонно-промислової екосистеми, але ми не повинні випускати з поля зору те, чого нам вдалося досягти разом з нашими партнерами в промисловості за останній 21 місяць", - сказав заступник міністра оборони США з питань закупівель Вільям Лаплант.

Міноборони США виділило близько 3,3 мільярда доларів у 18 штатах, щоб допомогти оборонним підрядникам розширити і модернізувати наявні виробничі лінії, а також створити нові. Підрядники виробляють, серед іншого, артилерійські снаряди 155 мм калібру, керовані реактивні системи залпового вогню, а також ракети Stinger і Javelin.  

Раніше повідомлялося, що деякі американські штати отримали багатомільярдні інвестиції завдяки тому, що США допомагають Україні, зокрема Пенсільванія, Аризона і Техас. 

Історично в бюджетних голосуваннях у США стаття іноземної допомоги була серед тих, яку в разі чого обрізали, щоб не зачіпати зайвий раз безпосередніх інтересів американських платників податків. Але на Капітолійському пагорбі мають зрозуміти: що швидше буде надано військову допомогу Україні, то дієвішою вона буде і менше цієї допомоги знадобиться потім. Що більше буде вкладено в обороноздатність України зараз, то значно менше треба буде інвестувати в це у 2024-му, 2025-му й наступних роках. Про це пише Іван Верстюк у статті “Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше”.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі