Сенат США схвалив заборону на імпорт російського урану

Поділитися
Сенат США схвалив заборону на імпорт російського урану
Документ відправили на підпис президенту.

У вівторок увечері американський Сенат проголосував за ухвалення закону про заборону імпорту з Росії збагаченого урану, направивши документ на підпис президенту Джо Байдену, пише Bloomberg.

Ухвалений одностайно закон забороняє імпорт російського урану до США через 90 днів після набрання чинності, дозволяючи тимчасові виключення до січня 2028 року.

Згідно з даними Департаменту енергетики США, Росія постачала майже чверть збагаченого урану, який використовується для палива американського флоту з понад 90 комерційних реакторів,  і була основним іноземним постачальником. Ці продажі приносять Росії приблизно 1 мільярд доларів на рік, однак заміна цих поставок може стати проблемою та ризикує підняти вартість збагаченого урану приблизно на 20%.

Білий дім закликав до «довгострокової заборони» на російський імпорт, який дозволить розблокувати близько 2,7 мільярда доларів для підтримки вітчизняної уранової промисловості, наданих Конгресом на початку цього року.

«Це є пріоритетом національної безпеки, оскільки залежність від російських джерел урану створює ризик для економіки США та цивільної ядерної промисловості, які ще більше постраждали через війну Росії в Україні. Якщо не вжити заходів, Росія продовжить утримувати світовий ринок урану на шкоду союзникам і партнерам США», — заявив Білий дім раніше в інформаційному бюлетені.

Законопроект Палати представників був схвалений голосуванням у грудні. США заборонили імпорт російської нафти та співпрацювали з союзниками з Великої сімки для впровадження обмеження цін на морський експорт сирої та нафтопродуктів.

Росія, ймовірно, відповість на заборону імпорту односторонньою забороною на експорт, що може негайно припинити поставки збагаченого урану з Москви.

Як пише видання, заборона на імпорт вплине на  операторів атомних електростанцій США не одразу.  Реактори зазвичай заправляються кожні 18-24 місяці, а купівля палива обговорюється заздалегідь. Це означає, що більшість, але не всі комунальні підприємства вже виготовили достатньо урану, щоб їхні реактори працювали принаймні протягом наступних кількох років.

Раніше Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) застерегло від «дострокового розриву» зв'язків, яке завдасть шкоди світовим енергетичним ринкам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі