Японія, США, Австралія та Філіппіни провели спільні військові навчання у Південно-Китайському морі

Поділитися
Японія, США, Австралія та Філіппіни провели спільні військові навчання у Південно-Китайському морі Фото ілюстративне © шостий флот США Twitter
Філіппіни останнім часом зіштовхнулися з посиленням військового тиску з боку Китаю.

Японія, США, Австралія та Філіппіни провели спільні військово-морські навчання у Південно-Китайському морі. Про це повідомляє Kyodo.

Навчання чотирьох країн відбулися після того, як на початку місяця китайський корабель берегової охорони обстріляв з водомета філіппінський військовий човен поблизу контрольованої Манілою Другої мілини Томаса в Південно-Китайському морі.

У навчаннях взяли участь найбільший есмінець Морських сил самооборони Японії Izumo та есмінець Samidare. Обидва японські кораблі будуть стояти в порту Маніли з п'ятниці, 25 серпня, до четверга, 31 серпня.

У навчаннях також брали участь бойовий корабель ВМС США Mobile, австралійський десантний корабель Canberra, фрегат Anzac і винищувачі F-35A та десантний корабель ВМС Філіппін Dabao Del Sur.

Міноборони Японії заявило, що метою навчань є "посилення співпраці в напрямку реалізації вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону" - концепції, яку просуває Токіо і яка часто розглядається як протидія зростанню впливу Пекіна в регіоні.

Спільні навчання спочатку були заплановані на середу, 23 серпня, як тристоронні, оскільки філіппінські збройні сили планували відмовитися від участі.

Очікувалося, що ВМС США відправлять свій десантний корабель America, але його замінив Mobile.

Філіппіни, які зіштовхнулися з посиленням військового тиску з боку Китаю в Південно-Китайському морі, розглядають можливість спільного морського патрулювання з японськими, американськими та австралійськими кораблями.

Японія, США, Австралія і Філіппіни провели свою першу в історії зустріч на рівні міністрів оборони в червні у Сінгапурі, домовившись про посилення співпраці у сфері безпеки для просування вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону.

Китай та Філіппіни перебувають у територіальній суперечці в багатих на ресурси водах, а уряд президента Філіппін Фердинанда Маркоса-молодшого посилює протести проти дій Пекіна з моменту приходу до влади минулого року. Китай стверджує, що його присутність у цьому районі є законною.

У 2016 році Філіппіни виграли міжнародний арбітраж проти претензій Китаю на майже всю територію Південно-Китайського моря після того, як трибунал постановив, що широкі претензії Пекіна не мають жодних правових підстав.

Китай, який не визнає цього рішення, побудував мілітаризовані, штучні острови в Південно-Китайському морі, і його претензії на суверенітет перетинаються з виключними економічними зонами Філіппін, В'єтнаму, Малайзії, Брунею та Індонезії.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі