СБУ і Генпрокуратура навчать ФДМ продавати держмайно

Поділитися
Спіраль конфлікту навколо продажу 76% акцій холдингової компанії «Луганськтепловоз» закручується дедалі тугіше...

Спіраль конфлікту навколо продажу 76% акцій холдингової компанії «Луганськтепловоз» закручується дедалі тугіше. Президент України Віктор Ющенко звернувся з листами до генерального прокурора України Олександра Медведька та виконувача обов’язків голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка, в яких просить їх у межах своєї компетенції розглянути питання дотримання Фондом державного майна чинного законодавства під час приватизації ВАТ «ХК «Луганськтепловоз» і у разі виявлення порушень вжити відповідних заходів.

Як повідомляє прес-служба глави держави, президент нагадав, що ФДМ 23 березня 2007 року провів аукціон з продажу 76-відсоткового державного пакета акцій ВАТ «ХК «Луганськтепловоз». З кількох потенційних учасників до конкурсу було допущено лише ЗАТ «Брянський машинобудівний завод» і АТ «Деміховський машзавод». При цьому президент підкреслює, що два інші потенційні вітчизняні покупці — ВАТ «Марганецький ГЗК» і ВАТ «Дніпровагонмаш» — у конкурсі участі не брали. Переможцем аукціону стало ЗАТ «Брянський машинобудівний завод» (Росія).

В.Ющенко зазначає, що за початкової вартості пакета акцій 292 млн. грн. його придбано лише за 292,505 млн. Тоді як за попередніми оцінками ФДМУ, від приватизації ВАТ «ХК «Луганськтепловоз» держава мала одержати від 400 млн. до 2 млрд. грн.

Як уже повідомляв УНІАН, один із не допущених до участі в конкурсі — ВАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат» — підготував позовну заяву про визнання конкурсу щодо «Луганськтепловозу» недійсним. Представники ГЗК уже заявляли в пресі, що їхнє підприємство готове було заплатити за 76-відсотковий пакет Луганського підприємства щонайменше 400 млн. грн. Що значно перевищує суму, у результаті сплачену російськими машинобудівниками.

У своїй позовній заяві Марганецький ГЗК вимагає визнати недійсними протоколи конкурсної комісії про недопуск підприємства до участі в конкурсі щодо «Луганськтепловозу», про визнання переможцем конкурсу ВАТ «Управляюча компанія «Брянський машинобудівний завод», а також визнати недійсним сам договір купівлі-продажу 76% акцій «Луганськтепловозу».

Відповідачами, згідно з цією позовною заявою, виступають Фонд держмайна і «Брянський машинобудівний завод».

«За умов нинішньої політичної кризи, протистояння різних гілок влади роль судової системи у врегулюванні правової ситуації щодо приватизації «Луганськтепловозу» ще більше зросла, — таку думку висловив УНІАН віце-президент Центру досліджень корпоративних відносин Ростислав Іщенко. — Рішення суду стане достатньою підставою для визнання недійсними результатів проведення конкурсу по «Луганськтепловозу» і винесення справедливого рішення».

Водночас аналітик припустив, що навіть якщо рішення першої судової інстанції буде оскаржене, «за бажання з оскарженням надалі результатів цього конкурсу в апеляційній інстанції, а може, і у Верховному суді жодних проблем виникнути не повинно». У зв’язку з цим Р.Іщенко нагадав, що конкурс було проведено із порушеннями, що ставлять під сумнів його легітимність.

Серед потенційних компаній, які можуть у судах оспорити легітимність проведення і результатів цього конкурсу, Р.Іщенко назвав СКМ і групу «Приват». За словами аналітика, «саме ці бізнес-групи висловлювали свою зацікавленість у купівлі даного підприємства, тому цілком логічно припустити, що вони й виступлять ініціаторами судових розглядів».

Довідка. 23 березня ц.р. ФДМ провів конкурс з продажу 76% акцій ВАТ «ХК «Луганськтепловоз» із відкритою пропозицією ціни за принципом аукціону. За результатами конкурсу переможцем визнано ВАТ «Управляюча компанія «Брянський машинобудівний завод» (Росія). Воно запропонувало за пакет 292 млн. 505 тис. грн. за стартової ціни 292 млн. грн.

Усього на участь у конкурсі подали заявки чотири компанії: ВАТ «Деміховський машинобудівний завод» (Росія, Московська область), АТ «Дніпровагонмаш» (м. Дніпродзержинськ), ВАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат» (м. Марганець, Дніпропетровська область), ЗАТ «Управляюча компанія «Брянський машинобудівний завод» (Росія, м.Брянськ, правонаступник ЗАТ «Виробнича компанія «Брянський машинобудівний завод»).

Проте до конкурсу були допущені тільки дві афільовані між собою компанії — ВАТ «Деміховський машинобудівний завод» і ЗАТ «Управляюча компанія «Брянський машинобудівний завод».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі