Великдень: як уникнути переїдання за святковим столом

Поділитися
Великдень: як уникнути переїдання за святковим столом © smak.ua
Рекомендації дав експерт.

16 квітня християни східного обряду відзначають Великдень. На свято господині традиційно готують великодні смаколики для гостей, які збираються за столом.

Президент Асоціації дієтологів України, консультант з громадського здоровʼя МОЗ України Олег Швець розповів українцям, як уникнути переїдання та зустріти Великдень без шкоди для здоров’я.

Рекомендації щодо Великоднього меню

Якщо ви плануєте зустрічати гостей, необхідно:

  • Скласти меню зі страв, які ви збираєтеся готувати для ваших рідних та близьких із розумним балансом між задоволенням і користю.
  • Пам’ятати про здорову їжу: бажано, щоб вона складала 70 % страв вашого святкового меню, тоді як ковбаски, крученики, паски – не більше ніж 30 % (можливо, до 50 %, але не більше).
  • Приготувати різні овочеві закуски (нарізані брусками овочі з хумусом або сальсою – чудовий варіант).
  • Уникати канапок із маслом, сирів і ковбас, смажених у фритюрі.
  • Не заставляти гостей «з’їсти ще» або «спробувати оце». Слід пам'ятати, що кількість їжі та алкоголю, яку ваші гості можуть із комфортом і безпечно споживати, може різнитися від ваших уявлень про норми.
  • Запланувати деякі активності для гостей поза святковим столом. Цікаві фізичні та інтелектуальні розваги, ігри, які допоможуть зробити свято веселішим і здоровішим.

Рекомендації для гостей

Якщо на Великдень збираєтеся в гості, необхідно:

  • Не пропускати сніданок або обід перед святковою трапезою. Голод збільшує шанси на переїдання, споживання більшої кількості нездорової їжі та поганого самопочуття наступного дня.
  • Краще їсти невеликими порціями. Якщо вам щось особливо сподобалося, то можна взяти невелику добавку, якщо все ще голодні.
  • Чемно відмовлятися, якщо вам пропонують надмірну кількість їжі та напоїв.
  • Робити паузи за святковим столом. Не потрібно їсти швидко. Можна виділити кілька хвилин, щоби насолодитися відчуттям перебування за столом із людьми, яких ви любите.
  • Пам'ятати про різницю між здоровими та нездоровими стравами та про помірність у харчуванні. Слід намагатися заповнити тарілку рослинною їжею, а солоне, смажене, жирне та солодке – обмежити.
  • Помірно вживати алкогольні напої або обирати безалкогольні. В іншому випадку, слід обмежити вживання алкоголю однією-двома порціями для жінок і не більше ніж три – для чоловіків. Під порцією алкоголю розуміють 30 мл міцних напоїв, 100 мл вина та 300 мл пива.
  • Не вірити у «чарівні пігулки», які позбавлять від наслідків відсутності міри у споживанні їжі та напоїв. Таких засобів не існує.

Раніше фахівці МОЗ дали рекомендації щодо 10 корисних продуктів, якими можна «заїдати» стрес.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі