Зв'язки Китаю з РФ ставлять під загрозу відносини Пекіна з ЄС — європейський дипломат

Поділитися
Торгівля Китаю з Росією товарами подвійного призначення підтримує військову машину Кремля.

Китай повинен зайняти чітку позицію щодо вторгнення Росії в Україну та стримати величезний профіцит торгівлі з ЄС, якщо він прагне до поліпшення відносин, заявив керуючий директор з питань Азії Європейської служби зовнішніх справ Ніклас Кварнстром. Про це повідомляє Bloomberg.

Постійна підтримка Китаєм Росії після її нападу на Україну є "великою проблемою" в напруженості між Брюсселем і Пекіном, наголосив Кварнстром.

"Це не те, що ми можемо ігнорувати в наших відносинах. Як геополітичний гравець, ми повинні постояти за себе, і це те, що ми робимо в питаннях економічного дисбалансу і власної безпеки”, - сказав він.

Китай є одним із найбільших торговельних партнерів Європи, і Кварнстром дуже критично висловився щодо величезного профіциту експорту, який Пекін має у торговельних відносинах із ЄС.

"Якщо вони серйозно ставляться до того, що говорять про збалансовані відносини, ми, безумовно, вважаємо, що це вимагає дій з їхнього боку", - сказав європейський дипломат.

ЄС протистоїть економічному домінуванню Пекіна, в тому числі проводить розслідування щодо субсидій Китаю у деяких галузях виробництва, що може призвести до запровадження тарифів або виключення з європейських ринків. 

"Китайські надлишкові потужності та торговельний дисбаланс є основним фактором, який, безумовно, впливає на наші відносини", - сказав Кварнстром.

Китай ніколи не засуджував російське вторгнення в Україну і, наголошуючи на власній “нейтральності”, закликав вирішити ситуацію дипломатичним шляхом. При цьому Пекін регулярно проводить переговори на високому рівні з російськими високопосадовцями, включно з диктатором Владіміром Путіним, а обсяги торгівлі між двома країнами злетіли до рекордного рівня.

В останні тижні американські чиновники посилили тиск на Пекін, попередивши, що Вашингтон готовий вжити заходів проти китайських фінансових установ, які сприяють торгівлі товарами з РФ, що мають як цивільне, так і військове застосування. Китай, зокрема, різко збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки та інших технологій, які Москва, використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншої зброї для війни. 

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі