Відсотки з заморожених активів Росії  використовують для оборонних потреб України – Шольц

Поділитися
Відсотки з заморожених активів Росії  використовують для оборонних потреб України – Шольц © Bundeskanzler Olaf Scholz/Twitter
З багатомільярдних сум 90% віддадуть на закупівлі Україні, а частку – для інвестування ОПК в ЄС

В Європі досягнуто консенсусу, щодо використання 90% грошей, що є надприбутками від “заморожування” російських активів. Ці кошти спрямовуються на оборонні потреби України. В грошовому вимірі ці відсотки від заморожених активів становлять декілька мільярдів за рік. Наразі угода перебуває на стадії фіналізації вже принципово схваленої пропозиції. Про це повідомив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час свого перебування в Ризі.

Один із ключових моментів домовленості, за словами німецького канцлера, відсутність обов'язкової умови закупівлі тільки у межах Європи.

На думку Олафа Шольца в цей час, кожна країна Європи має переглянути свої запаси і можливості щодо допомоги Україні в обороні незалежності та суверенітету. Як приклад він привів передачу Україні від ФРН ще одного комплексу Patriot.

Раніше повідомлялось, що 10% від прибутків від заморожених активів РФ передадуть для інвестування в розвиток оборонного комплексу ЄС.

В цілому, питання використання заморожених російських активів ще є дискусійним. Пропозиція США щодо використання майбутніх відсотків від заморожених російських активів на суму близько 300 мільярдів доларів для допомоги Україні замість їх конфіскації набирає популярність серед країн G7.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі