Розбіжності в ЄС щодо України надсилають неправильний сигнал США — прем'єр Швеції

Поділитися
Розбіжності в ЄС щодо України надсилають неправильний сигнал США — прем'єр Швеції © EPA-EFE/ JONAS EKSTROMER
Зростає занепокоєння, що саміт лідерів Союзу може завершитися гострими суперечками.

Нездатність ЄС домовитися про фінансову та політичну підтримку України цього тижня може надіслати небезпечний сигнал США, де республіканці виступають проти збільшення фінансування допомоги для Києва, попередив прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон.

Він заявив Financial Times на тлі вирішального саміту лідерів ЄС, що найбільше стурбований тим, який сигнал європейські союзники надішлють Вашингтону, якщо не домовляться про 50 мільярдів євро допомоги для Києва і про початок переговорів про вступ України в ЄС.

"Мене найбільше турбує той факт, що якщо Європа демонструє ознаки розколу, це є сигналом для США. І навпаки. Якщо ми хочемо, щоб США продовжували підтримувати Україну, Європа повинна показати американському народу, що ми самі продовжуємо підтримувати Україну", - сказав Крістерссон.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пригрозив заблокувати обидва питання, хоча і висловив готовність досягти "фінансової угоди" на саміті за умови, що ЄС розморозить більше коштів для Будапешта, але він досі виступає проти переговорів про вступ України в ЄС.

Крістерссон  "занепокоєний" тим, як розгортатиметься саміт. 

"Наступні дні або дадуть підстави для цього занепокоєння, або покажуть, що ми все ще єдині", - зазначив він, повторюючи слова чиновників ЄС, які побоюються, що зустріч лідерів може затягнутися на вихідні.

"Основним джерелом нашої сили протягом останніх двох років було те, що країни ЄС були настільки об'єднані, і що трансатлантичний зв'язок працював так добре. Це було безцінним", - додав Крістерссон.

Лідери країн Північної Європи, також підтримали Україну, наголосивши, що зараз не час для втоми, оскільки війна досягає "критичної точки" з настанням зими.

Швеція має власні проблеми з Орбаном, який слідом за Туреччиною не бажає ратифікувати заявку Стокгольма на вступ до НАТО. Деякі північноєвропейські дипломати занепокоєні, що Орбан може підбадьоритися поступками, які ЄС пропонує йому щодо України, і спробує після цього отримати більше від НАТО, навіть якщо Туреччина ратифікує членство Швеції в Альянсі.

"Віктор Орбан говорив мені, що вони не будуть останньою країною, яка ратифікує заявку. У мене немає причин сумніватися в цьому. Ми чекаємо на рішення турецького парламенту", - сказав Крістерссон.

Хоча чиновники ЄС кажуть, що можуть обійти погрози Угорщини заблокувати надання Україні 50 мільярдів євро (54 мільярди доларів) економічної допомоги до 2027 року, просування європейських прагнень України приєднатися до ЄС вимагає одностайної підтримки всіх 27 країн Союзу.

Федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер заявив, що його країна не підтримає початок переговорів про вступ України до ЄС. Будапешт уже давно виступає проти відкриття переговорів. Детальніше про те, чого Угорщина насправді домагається від Києва, читайте у статті Володимира Кравченка

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі