Німеччина хоче якнайшвидше надати українським біженцям роботу

Поділитися
Німеччина хоче якнайшвидше надати українським біженцям роботу © EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE
Зараз зайнятість українців у Німеччині складає лише 19%

Уряд Німеччини 18 жовтня запропонував кроки для прискорення інтеграції десятків тисяч українських біженців на своєму ринку праці, зважаючи на їх збільшення через міграцію з Польщі. Задля цього він закликав компанії послабити вимоги до знання німецької мови і запропонувати українцям додаткове навчання.

Німецький уряд сподівається заручитися підтримкою компаній, агентств з працевлаштування та асоціацій, які взяли на себе добровільні зобов'язання, і призначив для координації зусиль спеціального представника Федерального агентства з працевлаштування Даніеля Терценбаха, повідомляє Reuters. Агентство зазначає, що європейські країни не в повній мірі скористались можливістю заповнити дефіцит робочої сили українськими біженцями – незважаючи на те, що багато з них мають вищу освіту або вкрай необхідні навички.

Німецька економіка гостро потребує робочої сили та кваліфікованих працівників, заявив 19 жовтня міністр праці Губертус Гайль. Він зазначив, за даними Федерального агентства зайнятості, рівень зайнятості українців у Німеччині наразі становить 19% (станом на вересень у Німеччині налічувалося 205 970 безробітних українців).

Терценбах заявив, що хоче встановити, які муніципалітети мають найбільше дитячих садків, щоб цілеспрямовано залучати українських жінок до роботи.

Нові кроки уряду Німеччини спрямовані на надання допомоги з працевлаштуванням десяткам тисяч українських біженців, які закінчили або збираються закінчити інтеграційні курси, запропоновані німецьким урядом. Очікується, що після завершення таких курсів біженці будуть шукати роботу, інакше вони ризикують втратити державну допомогу, зазначає Reuters.

Нагадаємо, що Німеччина планує з наступного року вдвічі скоротити федеральну допомогу, яку вона виділяє в регіони для покриття витрат на прийом та інтеграцію біженців – через жорстку бюджетну політики на тлі стрімкої інфляції.

Нещодавно Єврокомісар з питань зайнятості та соціальних прав Ніколя Шміт заявив, що після напливу українських біженців в країни ЄС, показники працевлаштування у Євросоюзі значно покращилися. За його даними, станом на квітень 2023 року понад 1,5 млн українців підписали контракти з працевлаштування, а станом на жовтень це число зросло до 1,87 млн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі