Україна офіційно розпочала будівництво найпотужнішої атомної станції в Європі

Поділитися
Україна офіційно розпочала будівництво найпотужнішої атомної станції в Європі © Енергоатом/Telegram
Почалось будівництво ХАЕС-5 та ХАЕС-6 за технологією АР1000

На Хмельницькій АЕС розпочинається підготовка до зведення енергоблоків ХАЕС-5 та ХАЕС-6 за технологією відомої американської компанії Westinghouse АР1000. Це відбувається паралельно з добудовою третього енергоблоку станції. Як повідомляє “Енергоатом”, на будівельному майданчику станції почалися роботи з будівництва градирень – водяних охолоджувачів – майбутніх енергоблоків.

АР1000 – що це за реактори?

Станції АР1000 є одним з найсучасніших, які отримали сертифікацію на початку двохтисячних років, а їх будівництво почалось у 10-их роках нового століття, зокрема у Китаї та США. ці реактори є першими реакторами, побудованими за схемою III+, що є новим поколінням ядерних реакторів у світі. Цей водно-водяний реактор має чимало поліпшень, зокрема застосування нових пасивних систем безпеки та чимало інноваційних рішень, які впливають на оптимізацію витрат на їх виробництво.

“Після завершення будівництва нових енергоблоків на Хмельницький АЕС потужності станції перевищать навіть потужності окупованої росіянами Запорізької АЕС, яка на сьогодні є найбільшою в Європі. Для відповідного будівництва було розроблено та затверджено техніко-економічне обґрунтування. Наразі триває підготовка законопроєкту для подальшого розгляду Урядом та Верховною Радою України. Технологія AP 1000 ліцензована Комісією з ядерного регулювання США”, – зазначає “Енергоатом”.

Хмельницька АЕС - головне про флагмана атомної енергетики України

Хмельницька АЕС розташована на заході України на кордоні трьох областей: Хмельницької, Рівненської та Тернопільської. Її почали будувати в 1981 році. Зараз вона має два реактори.

Перший почав працювати у 1987 році, другий – у 2004-му. Обидва енергоблоки мають реактори типу ВВЕР-1000, з сумарною потужністю – 2000 МВт. За проєктом станція мала бути чотириблоковою.

Тепер Енергоатом планує побудувати на ХАЕС ще два енергоблоки ВВЕР-1000 і два потужніші енергоблоки AP1000, які зможуть видавати до 1200 МВт. Якщо ці плани будуть реалізовані, загальна потужність Хмельницької АЕС перевищить 6000 МВт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі