Будівництво нових блоків Хмельницької АЕС додасть 2000 МВт потужності українській енергосистемі

Поділитися
Будівництво нових блоків Хмельницької АЕС додасть 2000 МВт потужності українській енергосистемі © Енергоатом/Telegram
Для будівельників споруджують модульні будинки і розгортають іншу інфраструктуру

Третій та четвертий енергоблоки Хмельницької АЕС дадуть додатково 2000 МВт потужності українській енергосистемі. Така потужність дозволить проходити Україні опалювальний сезон стабільно, а промисловості отримати необхідні енергетичні ресурси. Про це повідомив виконуючий обов'язки голови правління “Енергоатома” Петро Котін.

“Це створить додаткову міцність для розбудови інших галузей промисловості” – зазначив очільник “Енергеоатому”.

У коментарі він також зазначив, що проєкт буде реалізовуватись силами компанії, а для будівельників енергетичного об'єкту будуть залучатись спеціалісти, в тому числі евакуйовані із Запорізької атомної станції.

Для облаштування житла будівельникам та спеціалістам будуть використані модульні будинки зі Швеції. Перша партія вже на шляху до України.

Керівник Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль вважає, що атомна енергетика повертається у порядок денний енергетики у всьому світі, повідомляє dpa. Це стосується Франції, Азії, Північної Америки, Близького Сходу та інших країн і частин світу.

Рушієм до таких змін стала агресія Росії проти України та зміна постачання енергетичних ресурсів, необхідність дбати про енергетичну автономність країн Європи і світу в цілому. «Після вторгнення Росії в Україну багато країн зрозуміли важливість атомної енергетики і відновлюваних джерел енергії, власного виробництва електроенергії», – сказав він. 

Газ залишається лідером зі споживання в енергетиці України. Він складає 30% у балансі споживання енергетичних підприємств України. На другому місці – атомна енергія, яку використовують для вироблення 24% енергетичних потреб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі