У Китаї посилили закон про шпигунство на тлі напруженості із США

Поділитися
У Китаї посилили закон про шпигунство на тлі напруженості із США © unsplash.com/whitehost
Попередню версію закону про боротьбу зі шпигунством ухвалили в Китаї в 2014 році.

Китай затвердив переглянутий закон про боротьбу зі шпигунством, «оскільки президент Сі Цзіньпін прагне зміцнити національну безпеку на тлі напружених відносин зі США», передає Bloomberg.

Закон схвалений на засіданні Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників у середу та набуде чинності 1 липня.

Оновлення закону наголошує на проблемі безпеки у протистоянні КНР та США у питаннях Тайваню, поводженні з меншинами в Сіньцзяні та технологічних амбіцій Китаю.

У своєму виступі на великому з'їзді Комуністичної партії Сі згадав "безпеку" більше разів, ніж "економіку" - вперше таке сталося у ключовій програмній заяві з моменту приходу партії до влади у 1949 році.

Останнім часом Китай активізував арешти іноземців, підозрюваних у шпигунстві. Минулого місяця Китай затримав співробітника японського виробника ліків Astellas Pharma Inc. за підозрою у шпигунстві. За даними газети Mainichi, з 2015 року п'ятьох японських громадян визнано Китаєм винними у створенні загрози національній безпеці.

Пекін і Вашингтон сперечаються через звинувачення в кібершпигунстві, причому Китай все частіше називає винними американські агенції. США звинувачують Китай у поширеному промисловому шпигунстві з метою пограбування американських компаній, а також в операціях, пов'язаних з національною безпекою.

Цан Тівей, представник комісії із законодавчих питань, заявив минулого тижня, що існуюче юридичне визначення шпигунської діяльності було "надто вузьким", а заходи щодо запобігання були недостатніми.

"Поточна ситуація для боротьби зі шпигунством вкрай похмура, оскільки традиційні та нетрадиційні загрози безпеці переплітаються. Різні види шпигунської діяльності стають все більш складними у дедалі більшій кількості областей, цілі все більш різноманітними, а заходи все більш прихованими", - цитують Цана державні ЗМІ.

Газета Legal Daily повідомила у вівторок, що ухвалу шпигунської діяльності буде змінено, щоб включити кібератаки, спрямовані на державні органи та критичну інформаційну інфраструктуру.

У проекті поправок, опублікованому в грудні, говорилося, що інтернет-провайдери будуть зобов'язані надавати технічну підтримку владі у боротьбі зі шпигунством та повідомляти про потенційні проблеми.

Китай, серед іншого, звинувачує США в тому, що минулого року американська розвідка нібито зламала частину телекомунікаційної мережі КНР через фішингову атаку електронною поштою на один із провідних університетів, який фінансується урядом.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі