Сі Цзіньпін обіцяє “будувати мости" з Європою, попри політичну напруженість

Поділитися
Сі Цзіньпін обіцяє “будувати мости © Alexander De Croo/Twitter/X
Китайський лідер зустрівся з прем'єром Бельгії. 

Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі з прем'єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо в Пекіні пообіцяв “будувати мости" з Європою, попри політичну напруженість. Про це повідомляє Politico.

"На тлі неспокійної міжнародної ситуації необхідно будувати більше "мостів" між Китаєм і Європою. Обидві сторони повинні тісніше співпрацювати і спільно сприяти миру, стабільності та процвітанню в усьому світі", - сказав Сі, згідно з повідомленням китайського уряду після зустрічі з де Кроо.

Міністр закордонних справ Китаю Ван І нещодавно висловив сподівання, що Бельгія, яка перебрала на себе головування в Раді ЄС, сприятиме тіснішій співпраці між Пекіном і Європою, закликаючи до "нових перспектив", "нового початку" і "нового шляху" у відносинах між Китаєм і Бельгією, а також Китаєм і ЄС.

"Я сподіваюся, що бельгійські дипломати в Китаї продовжать працювати як міст і як зв'язок. Розкажіть Китаю історію різносторонньої Бельгії. Розкажіть Бельгії і Європі правдиву історію Китаю", - сказав Ван де Кроо та главі МЗС Бельгії Аджі Лябіб під час прийому в посольстві Бельгії в Пекіні.

Китай прийняв Де Кроо з великими почестями. Прем'єр Бельгії відвідував Пекін з дводенним візитом, який завершився в п'ятницю, 12 січня, зустріччю з Сі. Також бельгійський лідер зустрівся з прем'єром Державної ради Китаю Лі Цяном і головою Всекитайських зборів народних представників Чжао Лецзі.

Заклик Сі до зближення з Європою пролунав на тлі виборів на Тайвані, який Пекін вважає своєю територією, і в той час, як Міністерство оборони Китаю попередило, що "придушить" спроби здобуття незалежності острова. У напруженій боротьбі перемогу на виборах президента острова здобув прозахідний кандидат від керівної Демократичної прогресивної партії, якого Китай називав “сепаратистом”.

Китай і ЄС також розходяться у поглядах на такі питання, як війна РФ проти України та економічні суперечки. 

У грудні минулого року Китай і Європейський Союз провели перший за чотири роки двосторонній саміт, на якому погодилися, що їхні торговельні відносини повинні бути більш збалансованими, але, як повідомлялося, сторони не подали жодних ознак вирішення розбіжностей із низки питань. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі