Китай заявив про намір "стримати" іноземне втручання в питання Тайваню 

Поділитися
За термінологією Пекіна, зовнішнє втручання зазвичай охоплює продаж зброї Тайваню, а також візити іноземних чиновників і законодавців.

Китай прагне "стримати" іноземне втручання в питання Тайваню і "рішуче боротися" з будь-якими зусиллями, спрямованими на офіційну незалежність острова, повідомляє Reuters.

Китай вважає Тайвань своєю територією, ігноруючи заперечення уряду в Тайбеї, і посилив політичний та військовий тиск на острів.

Офіційне китайське інформаційне агентство Xinhua повідомило, що голова Всекитайського комітету Народної політичної консультативної ради Китаю Ван Хунін провів дводенну зустріч, присвячену роботі щодо Тайваню, яка завершилася в п'ятницю, 23 лютого. 

Ван заявив, що цього року відзначається 75-та річниця заснування Китайської Народної Республіки, тому "необхідно добре виконати роботу, пов'язану з Тайванем, з високим почуттям відповідальності”.

“Китай повинен рішуче боротися з розділенням незалежності Тайваню, стримувати втручання зовнішніх сил, твердо підтримувати патріотичні сили і сили возз'єднання на острові, об'єднувати тайванських співвітчизників і підтримувати мир і стабільність в Тайванській протоці", - цитує агентство слова Вана.

За китайською термінологією, втручання зовнішніх сил зазвичай охоплює такі сфери, як продаж американської зброї Тайваню, а також візити до Тайбею іноземних чиновників і законодавців.

Агентство Xinhua повідомило, що на зустрічі був присутній міністр закордонних справ Китаю Ван І, який також очолював партійну комісію у закордонних справах і був директором китайського Управління у справах Тайваню з 2008 по 2013 рік.

Уряд Тайваню заявляє, що Китай не має права претендувати на представництво на міжнародній арені, і, оскільки Китайська Народна Республіка ніколи не керувала островом, її претензії на контроль над Тайбеєм є недійсними.

Мао Цзедун проголосив заснування Китайської Народної Республіки в Пекіні 1 жовтня 1949 року, після громадянської війни. Уряд Китайської Республіки, що зазнав поразки, втік на Тайвань наприкінці 1949 року.

Минулого місяця Тайвань обрав своїм наступним президентом нинішнього віце-президента Вільяма Лая, якого Пекін назвав небезпечним сепаратистом. Лай, який вступить на посаду в травні, неодноразово пропонував переговори з Китаєм, але отримував відмову.

Президентські вибори на Тайвані не потішили Китай, хоча “китайський чинник” і став важливим складником тайванської виборчої кампанії. Більшість тайванців не хоче бути частиною КНР, а погрози та безкомпромісність китайського уряду обернулися протилежними результатами вже треті вибори поспіль. Про деталі цих виборів і те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії БутирськоїТайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі