ПОЇДЕМО ДО ФЕЛЬДМАНА

Поділитися
Кілька років тому Київ посилено готувався прийняти дуже представницький європейський форум. Місь...

Кілька років тому Київ посилено готувався прийняти дуже представницький європейський форум. Міська влада тоді зіштовхнулася з рядом проблем, серед них і з такою, що в нашій столиці практично були відсутні готелі та ресторани високого класу, де можна було б розмістити і нагодувати солідних і дуже небідних гостей. Зі становища тоді якось вийшли. Однак якщо гострий дефіцит п’ятизіркових готелів у Києві залишився й донині, то гарних ресторанів сьогодні вже предосить. З більш ніж п’ятисот приватизованих ресторанних закладів столиці 70—80 повністю відповідають гарному європейському рівню за обслуговуванням, кухнею, винною картою, інтер’єром. У цьому можна було переконатися на першому конкурсі ресторанів Києва «Золотий ковпак», який відбувся минулого тижня. Його провели Асоціація ресторанного бізнесу, очолювана патріархом «смачного цеху» столиці І.Фельдманом, і компанією Євроінтекс у рамках міжнародної виставки устаткування для ресторанів, магазинів, готелів.

Тут хотілося б зробити невеличкий історичний екскурс. До жовтня 1917 року в Києві працювало 120 відмінних ресторанів, чимало з яких славилися своєю кухнею далеко за межами Російської імперії. Серед них були як шикарні заклади для аристократії з вишуканим меню на кшталт «а ля», так і простіші — кафешантанного плану з галасливою естрадою — на будь-який смак і кишеню. Громадянська війна й післяреволюційна розруха, коли й окріп був дефіцитом, зовсім відучили радянських громадян ласувати розтягаями, рябчиками й ананасами. Ресторанам, як буржуазним палацам обжерливості, була оголошена класова війна. Культура ресторанної справи на довгі роки була втрачена. При радянській владі актуально було не смачно й красиво поїсти, а швидше вгамувати голод.

І от менше ніж за десять років у столиці з’явилося кілька десятків солідних ресторанів, серед яких уже можна вибирати кращих із кращих. Як же відбувався конкурсний відбір? Журі з 68 представників від бізнесу, політики, мистецтва, журналістики, дипломатичних представництв шляхом анкетування назвали ресторани, де їм над усе сподобалося. Таким рейтинговим голосуванням були відібрані кращі в номінаціях «Кухня», «Винна карта», «Обслуговування», «Інтер’єр», «Український ресторан». Серед кращих виявилися ресторани «Царське село», «Хуторець», «Дніпро», «Дежавю», «Первак», «За двома зайцями», «Камелот», «Пантагрюель». На знімках ви бачите показові виступи барменів і генерального директора мережі ресторанів «ХХI століття» Сергія Семакова, який отримав приз за один із найкращих українських ресторанів — «Царське село.

У майбутньому організатори конкурсу мають намір проводити вже рейтинги не ресторанів, а як за рубежем — рестораторів, тобто власників. Тоді вже можна буде говорити: «Поїдемо обідати до Семакова чи до Фельдмана».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі