В Сербії міністрами призначено осіб, які перебувають під санкціями США за зв'язки з Росією

Поділитися
В Сербії міністрами призначено осіб, які перебувають під санкціями США за зв'язки з Росією © pravda.ru
Белград кидає виклик Заходу за кілька днів до візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна.

Сербія призначила двох міністрів, які перебувають під санкціями США через їхні тісні зв’язки з Росією, пише Financial Times.

Парламент Сербії у четвер затвердив новий кабінет, до складу якого увійшли віце-прем’єр-міністр Александар Вулін і Ненад Попович, новий міністр без портфеля. Обом заборонено в’їзд і заморожено активи в США через їх зв’язки з Росією.

Вулін, колишній міністр оборони та керівник секретної служби, потрапив під санкції Держдепартаменту США минулого року «за участь у корупційній та дестабілізуючій діяльності, яка сприяє зловмисній діяльності Росії». Через кілька місяців його наслідував і Попович через підтримання ним «тісних зв’язків з Кремлем» і використання власної мережі «для корупційних схем з метою особистого збагачення». Обидва чоловіки заперечують свою провину.

Державний департамент вже заявив, що «розчарований» тим, що двоє осіб, які перебувають під санкціями, обіймають урядові посади. Вучич відповів, наголосивши, що уряд сформовано в результаті демократичних виборів і що США не мають права вирішувати, хто має бути членом кабінету.

Це призначення відбулося за кілька днів до того, як очікується, що лідер Китаю Сі прибуде до Сербії в рамках своєї першої поїздки до Європи після пандемії Covid-19. Окрім Сербії, він також відвідає Угорщину та Францію.

 «Це продовження політики балансування Вучича. Дуже схожої на ту, яку він проводив після того, як Росія вторглася в Україну. В уряді завжди є проросійські люди поряд із проєвропейськими та проамериканськими представниками», — вважає Гелена Іванов, науковий співробітник лондонського мозкового центру Henry Jackson Society.

Ці призначення також можна розглядати як спосіб для Вучича пом’якшити наслідки двох значних дипломатичних втрат: членства Косова в Раді Європи та визнання ООН геноцидом вчиненого сербськими силами масового вбивства в Сребрениці в Боснії

У 1995 році, коли сталася різанина, Вучич був ультраправим членом парламенту, який швидко просувався кар’єрними сходами. Через три роки він став міністром пропаганди сербського лідера Слободана Мілошевича.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі