США попередили, що вважатимуть Китай відповідальним за успіхи РФ в Україні: Пекін відповів 

Поділитися
Китай каже, що не прийматиме "критики чи тиску" через свої зв'язки з Москвою.

Сполучені Штати попередили, що покладуть на Китай відповідальність, якщо Москва досягне успіхів у війні проти України, після того, як Пекін вкотре оголосив про розширення співпраці з Росією під час візиту глави МЗС РФ до Китаю, повідомляє Hong Kong Free Press.

Заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл заявив, що для Сполучених Штатів підтримання миру та стабільності в Європі є "найважливішою місією в історичному плані".

На тлі продовження війни РФ та глухого кута в Конгресі США щодо схвалення допомоги Україні, Кемпбелл попередив, що російські територіальні здобутки можуть "змінити баланс сил у Європі у спосіб, який, відверто кажучи, є неприйнятним".

"Ми прямо сказали Китаю, що якщо це продовжиться, це матиме вплив на американсько-китайські відносини. Ми не будемо сидіти склавши руки і казати, що все добре”, - заявив Кемпбелл.

За його словами, США будуть розглядати це не просто як окремі дії РФ, а як сукупність дій, підтримуваних Китаєм, а також Північною Кореєю.

“Це суперечить нашим інтересам", - додав він.

Кемпбелл відповів на запитання про нещодавній візит міністра закордонних справ Росії Сєргєя Лаврова до Китаю, де тамтешній лідер Сі Цзіньпін заявив, що Пекін готовий посилити координацію з Москвою.

Кемпбелл сказав, що адміністрація президента США Джо Байдена заздалегідь попередила Китай про розвідувальні дані, які вказували на плани російського диктатора Владіміра Путіна віддати наказ про повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

"Я не впевнений, що вони повністю повірили нам, або думали, що, можливо, це буде щось менше, а не повномасштабний крок", - сказав Кемпбелл.

За його словами, Китай був стурбований першими невдачами Росії та працював над відновленням "низки потужностей" для Москви.

"Спочатку це були оборонні зусилля. Вони не хотіли бачити зміну режиму", - пояснив Кемпбелл.

“Але більш ніж через два роки Росія майже повністю переозброїлася, і тепер вони становлять значну загрозу для України та для прилеглого регіону", - додав він.

Сполучені Штати неодноразово попереджали про санкції, якщо Китай вдасться до більш суттєвих дій на підтримку РФ.

Американські чиновники заявляють, що Росія все частіше звертається до Північної Кореї та Ірану у питанні поставки зброї для війни проти України. Тегеран та Пхеньян також перебувають під жорсткими санкціями.

У середу, 10 квітня, Китай відреагував на слова Кемпбелла про відповідальність Пекіна за успіхи РФ в Україні, заявивши, що не сприйматиме "критики чи тиску" через свої зв'язки з Москвою, повідомляє Barron’s.

Речниця МЗС КНР Мао Нін наголосила, що Китай і Росія мають право на “нормальну економічну й торговельну співпрацю".

"Такому співробітництву не можна перешкоджати або обмежувати його, й Китай також не сприймає критику або тиск", - додала вона.

Пекін вкотре заявив, що завжди "відігравав конструктивну роль" у пошуках врегулювання “української кризи (так Китай називає війну РФ проти України).

"Якщо будь-яка країна дійсно стурбована миром в Україні і сподівається на якнайшвидше завершення кризи, вона повинна спочатку замислитися над першопричинами кризи", - сказала Мао Нін.

Китай і Росія пообіцяли зміцнювати стратегічну співпрацю після зустрічі Лаврова з Сі та главою МЗС Китаю Ван І. В останні роки обидві країни активізували контакти, а їхнє стратегічне партнерство стало ще тіснішим після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Аналітики кажуть, що Китай має переваги у відносинах з Росією, і його вплив зростає в міру того, як міжнародна ізоляція Москви поглиблюється, а війна затягується.

Хоча Китай стверджує, що є “нейтральною стороною”, його критикують за відмову засудити Москву за вторгнення в Україну, а також за непряму підтримку військових дій РФ завдяки розширенню торгівлі з Росією.

Після марних очікувань дієвих посередницьких зусиль Китаю офіційному Києву потрібно правильно розуміти дії й тези Пекіна. Про аспекти, на які варто звернути увагу Україні у відносинах з Китаєм, розповідала кандидат політичних наук Юлія Климишин у статті “Що означає китайська мудрість під час війни в Україні?”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі