США готуються до тривалої кампанії проти хуситів – WP

Поділитися
США готуються до тривалої кампанії проти хуситів – WP © EPA/ OSAMAH YAHYA
Офіційні особи кажуть, що операції в Ємені не триватимуть роками, але визнають, що чіткого розуміння щодо часу немає

Адміністрація президента США Джо Байдена розробляє плани тривалої військової кампанії проти хуситів у Ємені після того, як 10-денні удари не змогли зупинити напади угруповання на морську торгівлю. Це викликає занепокоєння серед деяких чиновників, оскільки безстрокова операція може втягнути США у ще один непередбачуваний близькосхідний конфлікт. Як і у випадку з війною у Секторі Гази, він може ще більше відволікти увагу від російської агресії проти України.

«Хусити … здійснили понад 30 ракетних і безпілотних атак на комерційні і військові судна з листопада [2023 року], як засіб тиску на Ізраїль, зміцнюючи свої позиції на тлі широкої регіональної опозиції до єврейської держави. Швидка реакція США також ризикує втягнути Байдена в чергову нестабільну кампанію в регіоні, де американські військові вже неодноразово опинялися в епіцентрі подій, що потенційно може підірвати його спробу переорієнтувати зовнішню політику США на Росію і Китай», – пише The Washington Post.

Видання зазначає, що представники адміністрації на умовах анонімності, описали свою стратегію в Ємені як спробу підірвати військовий потенціал хуситів настільки, щоб обмежити їхню здатність атакувати судноплавство в Червоному морі та Аденській затоці або, як мінімум, забезпечити достатній стримуючий фактор, щоб судноплавні компанії, які не схильні до ризику, відновили відправлення суден водними шляхами регіону.

«Ми маємо чітке уявлення про те, хто такі хусити, і про їхній світогляд. Тому ми не впевнені, що вони негайно зупиняться, але ми, безумовно, намагаємося послабити і знищити їхні можливості», – сказав високопоставлений американський чиновник про угруповання, яке США цього тижня визнали терористичною організацією. 

Офіційні особи кажуть, що не очікують, що операція розтягнеться на роки, як попередні війни США в Іраку, Афганістані чи Сирії. Водночас вони визнають, що не можуть назвати дату завершення операції або надати оцінку того, коли військовий потенціал хуситів буде адекватно зменшений. 

Один з американських чиновників повідомив WP, що перші удари США і Великої Британії досягли успіху «в значній деградації» військових об'єктів хуситів, але також визнав, що вони зберігають подальший арсенал. «Це не означає, що у хуситів все ще немає потенціалу, але багато з того, що у них було, тепер немає», сказав він.

За словами офіційних осіб, адміністрація Байдена готова забезпечити безпечний транзит ключовими водними шляхами і, загалом, захищати принцип свободи судноплавства. Вони сподіваються, що сигнал, посланий превентивними американськими ударами, переконає судноплавні компанії повернутися до звичайного режиму роботи.

Деякі посадовці Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку занепокоєні тим, що атака США може призвести до того, що хусити розширять свої удари по об'єктах у Саудівській Аравії, зокрема нафтопереробних заводах.

Хоча американські законодавці в цілому підтримали удари по хуситах, вони заявили, що адміністрація ще не окреслила чітку стратегію або кінцеву мету, і припустили, що удари не усунули занепокоєння з приводу ескалації конфлікту на Близькому Сході. Сенатор Бен Кардін, голова сенатського комітету з міжнародних відносин, заявив журналістам після зустрічі з держсекретарем Ентоні Блінкеном, яка відбулася днями, що план адміністрації Байдена протидії загрозі у Червоному морі, схоже, «еволюціонує».

Нагадаємо, США та союзники розпочали серію авіаударів по військових об’єктах єменських хуситів в ніч на 12 січня. Під час першої атаки випустили понад 100 високоточних ракет по 60 об’єктах. Також Військово-морські сили США 11 січня захопили судно, яке перевозило компоненти балістичних і крилатих ракет іранського виробництва, що призначалася для сил хуситів в Ємені. Ця зброя використовується під час нападів хуситів на торгові судна, що прямують транзитом через Червоне море.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі