Путін та Сі Цзіньпін зробили спільну заяву. Не забули ні про НАТО, ні про "гарантіії безпеки"

Доповнено
Поділитися
Путін та Сі Цзіньпін зробили спільну заяву. Не забули ні про НАТО, ні про © Офіційний сайт Кремля
Лідери Росії та Китаю звинуватили Альянс в роздмухуванні конфлікту та підтримали його нерозширення.

Президенти Росії Владімір Путін та Китаю Сі Цзіньпін зробили заяву після своєї зустрічі на відкритті Олімпіади, яка стосуються ключових  міжнародних проблем, як заявили у Москві. Заяву цитує пресслужба Кремля

 Президенти Росії та Китаю:

  • виступили проти дій зовнішніх сил щодо нібито "підриву безпеки та стабільності у спільних суміжних регіонах",
  • звинуватили країни НАТО в намаганні втрутитися у внутрішні справи суверенних держав з подальшим нарощуванням там взаємодії, 
  • вважають, що окремі країни//військові союзники прагнуть "отримання прямо чи опосередковано односторонніх військових переваг на шкоду безпеці інших",
  • звинуватили країни-члени НАТО у "роздмухуванні антагонізму та конфронтації"; за словами лідерів Росії та Китаю, це сильно підриває порядок у сфері міжнародної та глобальної стратегічної стабільності.

"Сторони виступають проти подальшого розширення НАТО, закликають Північноатлантичний альянс відмовитися від ідеологізованих підходів часів холодної війни, поважати суверенітет, безпеку та інтереси інших країн, різноманіття їхніх цивілізаційних та культурно-історичних укладів, об'єктивно і справедливо ставитися до мирного розвитку інших держав", - йдеться в заяві. 

  • Китай підтримав так звані "гарантії безпеки", яких від Заходу вимагає Росія, 
  • І Москва, і Пекін погоджуються з тим, що "спроби проведення заснованих на ідеології розділових ліній та створення ситуативних альянсів" не відповідають демократичним принципам. 

"Сторони зазначають, що демократичні принципи реалізуються не лише у внутрішньодержавному управлінні, а й на глобальному рівні. Спроби окремих держав нав'язувати іншим країнам свої "демократичні стандарти", привласнити монопольне право на оцінку рівня відповідності критеріям демократії, проводити розділові лінії за ідеологічними ознаками, у тому числі через створення вузькоформатних блоків і ситуативних альянсів, насправді є прикладом зневажання демократії та відступу від її духу та справжніх цінностей, - йдеться у спільній заяві. - Подібні спроби виступати в ролі гегемона становлять серйозну загрозу глобальному та регіональному світу та стабільності, підривають стійкість світопорядку".

Також сторони виступають проти: 

  • створення блоку AUKUS, куди входитимуть Австралія, Британія та США ,
  • незалежності Тайваню,
  • викиду японцями в океан радіоактивної води з "Фукусіми";
  • збереження хімзброї у США, а також проти активностей країни у сферах біології та токсинної зброї.

Сьогодні в Пекіні розпочинаються зимові Олімпійські ігри. 

Вони покликані поліпшити міжнародну репутацію Китаю та принести особисті дивіденди китайському лідеру Сі Цзіньпіню всередині країни, вразивши китайців черговими досягненнями країни на шляху до «китайської мрії». Та дії Росії стосовно України відкидають на Олімпійські ігри в Китаї велику російську тінь. 

Про те, чому зимові Олімпійські ігри — це не тільки розмова про спорт, читайте у статті Наталії Бутирської "Куди Олімпіада-2022 заведе Путіна?".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі