Прем'єр Литви закликала розробити механізм передачі заморожених активів РФ на відновлення України

Поділитися
Прем'єр Литви закликала розробити механізм передачі заморожених активів РФ на відновлення України © скриншот видео
Інґріда Шимоніте вважає, що існує реальний шанс змусити РФ виплатити репарації.

Прем'єр-міністр Литви Інґріда Шимоніте закликала ЄС та інші країни створювати правові механізми арешту заморожених російських активів, щоб використовувати їх на відновлення України. Про це вона заявила на конференції з питань відновлення України у Лугано, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми маємо генерувати фінансування, ми маємо знайти на це кошти з наших бюджетів або здійснити колективні запозичення», - зазначила вона.

Але, на думку Шимоніте, більш адекватний і справедливий шлях – це арешт та використання російських активів, заморожених під європейськими санкціями.

«Ми не можемо воскресити вбитих Росією людей, але у нас є реальний шанс змусити агресора виплатити репарації», - додала вона.

Крім того, Шимоніте вважає, що кожна країна зобов'язана скласти план дій стосовно того, як допомагати відновленню України.

Раніше повідомлялося, що конференція з відновлення України у Лугано за підсумками роботи затвердила Луганську декларацію, яка передбачає сім принципів процесу відновлення України: партнерство, фокус на реформах, прозорість, демократична участь, залучення багатьох зацікавлених сторін, рівність та стійкість.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі