Повернення Трампа до влади в США може стати перешкодою для глобального енергетичного переходу — Bloomberg

Поділитися
Вибори у великих економіках, таких як США, Мексика та Індонезія, змушують бізнес-лідерів сумніватися, чи прискориться енергетичний перехід.

Очікування більш екстремальних погодних явищ, а також можливість обрання Дональда Трампа президентом США, вплинули на дискусії про боротьбу зі зміною клімату на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, повідомляє Bloomberg.

Результати кліматичного саміту ООН (COP28), який відбувся у грудні в Дубаї, де країни-учасники обговорювали відмову від викопного палива, мали б створити позитивні передумови для “багатих і сильних світу цього” в обговоренні перспектив скорочення викидів парникових газів. Однак потенційні зміни керівництва у великих економіках, включаючи США, Мексику та Індонезію, змусили корпоративних лідерів занепокоїтися через ризик втрати важливої політичної підтримки для подвоєння темпів енергетичного переходу.

"2024 рік буде надзвичайно важливим для кліматичних дій. До кінця року, коли чергова Конференція ООН з питань зміни клімату завершиться в нафтовій державі, а результати багатьох національних виборів стануть відомими, ми матимемо уявлення про те, руйнується кліматична співпраця, чи ні", - сказав директор Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету Джейсон Бордофф. 

Занепокоєння посилюється нещодавніми перемогами на виборах лідерів, які скептично ставляться до дій проти глобального потепління, зокрема, в Нідерландах та Аргентині, а також навіть відступом назад у країнах, які раніше були прихильниками захисту клімату, як Велика Британія. І навіть попри те, що домовленість відмовитися від викопного палива на COP28 була визнана історичною, нафтові держави, такі як Саудівська Аравія, намагаються відійти від списку амбітних кроків, який вони підтримали. 

Це, ймовірно, створить розбіжності між країнами на наступних двох кліматичних самітах в Азербайджані в листопаді цього року та Бразилії наступного року. 

Однак є й деякі обнадійливі ознаки. Попри виклики, у 2023 році світ витратив рекордні $1,7 трлн на чисту енергію. Це більше, ніж 1,1 трильйона доларів, інвестованих у викопне паливо. 

За даними Climate Tech VC, у 2023 році венчурний капітал у сфері кліматичних технологій на ранніх стадіях скоротився приблизно на 30%, але цифри не такі погані, як здається. Засновник Energy Impact Partners Ганс Коблер каже, що інвестиції у 2021 та 2022 роках створили занадто багато ажіотажу навколо нових кліматичних технологій. "Коли справи йдуть добре, люди стають занадто схвильованими. Коли все погано, люди впадають у депресію. Ми повернулися до реальності” - сказав Коблер. 

Цього року є й інші яскраві, нові речі, на які варто звернути увагу. У Давосі багато говорили про кліматичні рішення, які мають переваги, що виходять за межі простого скорочення викидів парникових газів. Відновлення земель може підвищити врожайність і поглинути вуглець. Впровадження політики, спрямованої на обмеження кількості застарілих автомобілів у містах, може зменшити споживання викопного палива і знизити рівень забруднення повітря.

2023-й став не тільки найтеплішим роком, а ще й роком із найвищим рівнем викидів вуглецю в історії. Тож увага до міжнародної кліматичної конференції COP28 минулого року була особливою. Прийняті на ній рішення матимуть відчутний вплив не лише на світ загалом, а й на Україну. Про них розказує Ігор Мошенець у тексті “Підсумки міжнародної кліматичної конференції в Дубаї”.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі