NYT: У США вважають, що КНДР може здійснити смертоносну військову акцію проти Південної Кореї

Поділитися
NYT: У США вважають, що КНДР може здійснити смертоносну військову акцію проти Південної Кореї © Getty Images
Кім Чен Ин, ймовірно, відчуває себе впевненіше через розширення партнерства з Росією.

Чиновники США занепокоєні, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може здійснити якусь смертоносну військову акцію проти Південної Кореї у найближчі місяці, після того, як перейшов до політики відкритої ворожості. Про це повідомляє NYT.

Офіційні особи Штатів оцінили, що нещодавня більш жорстка лінія Кіма є частиною системи провокацій, але його заяви були агресивнішими, ніж попередні, тому їх слід сприймати серйозно.

Хоча США не бачать безпосереднього ризику повномасштабної війни на Корейському півострові, Кім може завдати ударів у спосіб, який, на його думку, дозволить уникнути швидкої ескалації.

Як приклад вони навели обстріл КНДР південнокорейського острова у 2010 році. Обидві сторони обмінялися артилерійським вогнем, в результаті чого, за повідомленнями, загинули військові з обох сторін, а також цивільні у Південній Кореї, але незабаром обидві армії припинили вогонь.

Більш агресивна позиція Кіма стала очевидною через низку дій цього місяця. У середу, 24 січня, Північна Корея запустила кілька крилатих ракет зі свого західного узбережжя в море, повідомили південнокорейські військові. Уряд Кіма оголосив 14 січня, що провів випробування нової твердопаливної ракети середньої дальності. А 5 січня його військові випустили сотні артилерійських снарядів у води поблизу південнокорейських островів, змусивши деяких жителів шукати укриття. 

Водночас Кім вирішив офіційно відмовитися від давньої офіційної мети мирного возз'єднання з Південною Кореєю. Він також неодноразово засуджував співпрацю у сфері безпеки між США, Японією та Сеулом.

Поєднання зміни політики Кіма і запусків снарядів привернуло увагу американських чиновників, які стежать за Північною Кореєю. Кроки Кіма також, схоже, поки що зачиняють двері для будь-якого шансу на дипломатію зі Сполученими Штатами, якої він уникав після того, як переговори віч-на-віч з колишнім президентом США Дональдом Трампом зазнали невдачі у 2019 році.

Американські чиновники кажуть, що північнокорейський лідер, ймовірно, відчуває себе більш впевнено через розширення партнерства з Росією.

"Заяви та зміни в політиці є частиною ширшої стратегії, спрямованої на дестабілізацію та створення тривоги", - каже аналітик Джин Лі.

На її думку, Кім може вдатися до військових дій у таких районах, як Західне або Жовте море, де розташовані південнокорейські острови.

Але поки що американські агентства не виявили конкретних ознак того, що Північна Корея готується до великої війни.

Один із чиновників вважає, що рішення Північної Кореї відправити велику кількість старих артилерійських снарядів і меншу кількість більш сучасних балістичних ракет Росії для війни проти України свідчить про те, що Кім не готується до тривалого конфлікту з Сеулом. Лідер, який планує велику військову операцію, накопичував би запаси ракет і снарядів.

Ракетно-артилерійський обстріл Південної Кореї або сухопутне вторгнення майже напевно означали б війну зі Сполученими Штатами. Американські військові захищали Південну Корею під час Корейської війни, яка ніколи офіційно не закінчувалася, але бойові дії у якій припинилася після підписання перемир'я в 1953 році. У Південній Кореї базується майже 30 тисяч американських військовослужбовців.

Байден, держсекретар США Ентоні Блінкен та інші американські посадовці говорили зі своїми китайськими колегами про спроби переконати Північну Корею припинити ракетні випробування, які останніми роками почастішали. Хоча Китай допомагав Північній Кореї обходити санкції, він не хоче збройного конфлікту в регіоні, заявили американські чиновники.

Однак вплив Пекіна на Північну Корею має певні межі - і він може зменшитися через встановлення тісніших зв'язків Кіма з президентом Росії Владіміром Путіним.

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже воно подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії БутирськоїКорейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі