Конфлікт Косово та Сербії: переговори за участі ЄС провалились

Поділитися
Конфлікт Косово та Сербії: переговори за участі ЄС провалились © depositphotos / AleksTaurus
За словами верховного представника ЄС із зовнішньої політики Жозепа Борреля, зараз ситуація може стати критичною.

Переговори в Брюсселі щодо зняття напруженості між Косово і Сербією провалилися, повідомляє Frankfurter Allgemeine.

Представники Сербії та Косова не досягли жодного зближення у суперечці щодо напруженої ситуації на півночі Косова під час переговорів у Брюсселі за посередництва ЄС. 

«Президент Сербії Александар Вучич і прем'єр-міністр Косова Альбін Курті не змогли досягти згоди», — заявив верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель

Він висловив побоювання, що зараз ситуація може стати критичною. До ескалації можуть призвести нещодавні позачергові місцеві вибори.

Півтора тижні тому кандидати від албанських партій перемогли на виборах на півночі Косово, в якій мешкають переважно серби. Керовані з Белграду кандидати, у свою чергу, закликали до бойкоту волеиявлення. Політичне керівництво Сербії аргументувало свій бойкот тим, що керівництво Косова досі не створило умов для створення сербської асоціації муніципалітетів із широкими виконавчими повноваженнями.

Позачергові місцеві вибори були призначені через те, що всі чиновники та державні службовці сербської національності в листопаді минулого року пішли у відставку на знак протесту проти політики косовського уряду.

ЄС роками намагається допомогти налагодити відносини між Сербією та Косово. Це виявилося надзвичайно складним завданням після того, як Косово, яке зараз населене майже виключно албанцями, відокремилося від Сербії в 1999 році за допомогою НАТО та проголосило свою незалежність у 2008 році. 

Понад 100 країн визнають незалежність Косова. Інші, включаючи Сербію, Росію, Китай і п'ять країн ЄС, досі не зробили цього.

Уряди в Белграді та Приштині зараз знову ведуть переговори про врегулювання відносин. Однак переговори зайшли в глухий кут, оскільки Сербія не хоче миритися з втратою своєї колишньої південної провінції.

Боррель заявив, що переговори мають бути продовжені. Він натякнув, що якщо переговори проваляться, жодній країні не дозволять приєднатися до ЄС. 

Сербія є офіційним кандидатом на членство з 2012 року, а Косово вважається потенційним кандидатом на членство.

Детальніше із тонкощами відносин між сторонами розбирався автор ZN.UA і тимчасовий повірений у справах України в Боснії і Герцеґовині Володимир Цибульник.  Детальніше читайте в його статті "Ультиматуми для Сербії та Косова: терпець Заходу урвався".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі