Bloomberg: Зближення Путіна з Кім Чен Ином - проблема для Китаю

Поділитися
Bloomberg: Зближення Путіна з Кім Чен Ином - проблема для Китаю © скриншот видео Youtube
Тісніший союз між Росією та Північною Кореєю загрожуватиме стабільності в Азії і послабить вплив Пекіна на обидві країни.

Очікується, що на зустрічі в Росії цього тижня Кім Чен Ин і Владімір Путін обговорять угоду, згідно з якою російські війська в Україні можуть почати отримувати північнокорейські боєприпаси, ракети і протитанкові засоби. Тісніший союз між Кремлем і Пхеньяном загрожує стабільності як в Європі, так і в Азії.

Така перспектива повинна турбувати як Китай, який залишається головним прихильником Путіна і Кіма, такі і ворогів обох лідерів на Заході, - пише Bloomberg в редакційній статті. Представники американської розвідки кажуть, що головна мета візиту лідера КНДР - першого його виїзду за кордон з 2019 року -  стало укладення угоди про постачання зброї. Північна Корея має запаси 122-міліметрових і 155-міліметрових артилерійських снарядів, а також 122-міліметрових ракет. Вся ця зброя дуже потрібна російській армії.

КНДР також може запропонувати безпілотники і більш досконалі ракети. Деякі з цих озброєнь, можливо, вже з'явилися на полі бою: США стверджують, що Північна Корея постачала зброю найманцям «Вагнера» для використання в Україні ще в грудні минулого року. А українські військові кажуть, що стріляли захопленими північнокорейськими снарядами по російських військах.

Нові поставки можуть дати Росії час для поповнення своїх запаси боєприпасів. Деякі зі старих північнокорейських снарядів вважаються ненадійними, але у війні на виснаження, в яку перетворився конфлікт в Україні, сам обсяг вогню має значення. Як мінімум, додаткові боєприпаси допоможуть Росії продовжити бойові дії , щоб послабити підтримку Києва з боку Заходу.

Тим часом, грошова, продовольча чи енергетична допомога, яку Росія надасть у відповідь, дасть ресурси, які Кім Чен Ин міг би витратити на свої ядерні програми і програми з розробки балістичних ракет. Ще більшу небезпеку становить те, що російські технології і досвід можуть допомогти Північній Кореї подолати технічні перешкоди, які заважають її програмам з побудови підводних човнів і супутників. Росія може допомогти КНДР зробити корейські ракети, здатні нести ядерну зброю, більш смертоносними і живучими.

США і їхні союзники в Азії і Європі явно зацікавлені в тому, щоб перешкодити такій співпраці. Завадити будь-яким поставкам зброї дуже важко, зважаючи на те, що Росія і КНДР мають спільний кордон.

«Тим не менш, США та їхні партнери повинні використовувати санкції для покарання всіх, хто бере участь у торгівлі. Для посилення стримування Пентагон повинен швидко реалізувати нещодавні домовленості про проведення спільних навчань і обмін даними про відстеження ракет з Південною Кореєю і Японією», - пише Bloomberg.

Поглиблення військових зв'язків між Москвою і Пхеньяном має турбувати і Китай. Ігнорування передачі північнокорейських озброєнь призведе до загострення суперечностей з Європою, яку Китай все ще сподівається відірвати від США.

«І чим ближчими ставатимуть Росія і Північна Корея, тим менше важелів впливу на них матиме Китай. Зокрема, Кім Чен Ин з більшими можливостями, швидше за все, стане більш провокативним і непередбачуваним. Хоча Китай захистив Північну Корею від додаткових санкцій ООН, він не хоче спалаху конфлікту і нестабільності на своєму кордоні, поки він бореться зі своїми внутрішніми проблемами. Китайські лідери також не повинні давати США привід для збільшення військової присутності в регіоні», - йдеться в статті.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін навряд чи публічно критикуватиме Кіма чи Путіна. Але він має владу, щоб обмежити масштаби будь-якої угоди між ними про продаж зброї.

Північна Корея все ще сильно залежить від Китаю в торгівлі, а Путін потребує китайської дипломатичної і економічної підтримки більше, ніж будь-коли. Перспектива нового антизахідного партнерства може здатися привабливою для декого в Пекіні. Але це не піде на користь безпеці Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі