Адміністрація Байдена тисне на Конгрес, щоб він схвалив танкові снаряди для Ізраїлю

Поділитися
Запит може пройти в обхід відповідного комітету.

Адміністрація президента США Джо Байдена звернулася до Конгресу з проханням схвалити продаж 45 тисяч снарядів для ізраїльських танків Merkava для використання їх у  наступі на ХАМАС у Газі, повідомляє Reuters із посиланням на неназваного посадовця та Джоша Пола, колишнього речника Держдепартаменту,

Запит зроблено попри зростаюче занепокоєння щодо використання американської зброї у війні, яка забрала життя тисяч мирних жителів у палестинському анклаві після того, як Ізраїль відповів на атаку бойовиків ХАМАС 7 жовтня.

Цей запит на суму понад 500 мільйонів доларів не є частиною додаткового запиту президента Джо Байдена на суму 110,5 мільярда доларів, який включає фінансування для України та Ізраїлю. Його неофіційно розглядають комітети із закордонних справ Сенату та Палати представників.

За словами джерела, Державний департамент США наполягає на тому, щоб комітети Конгресу швидко схвалили цю операцію. Разом із тим, дедалі гучніше лунають заперечення правозахисників щодо використання в конфлікті зброї американського виробництва.

«Запит було передано комітетам на початку цього тижня, і хоча вони мають20 днів для розгляду, держава (департамент) наполягає на їх негайному розгляді», — сказав Пол.

Адміністрація також зважує використання надзвичайних положень Закону про контроль за експортом зброї (AECA), щоб передати Ізраїлю частину боєприпасів — 13 тисяч із 45 тисяч снарядів — в обхід комітету, щоб не залежати від періоду розгляду, повідомив американський чиновник, хоча  й додав, що остаточне рішення ще не прийнято.

Ізраїль регулярно використовує танки Merkava у своєму наступі в Газі та на південному кордоні з Ліваном.

Ці танки також пов'язані з інцидентами, які призвели до загибелі журналістів.

У четвер розслідування Reuters показало , що ізраїльський танковий екіпаж убив журналіста Reuters Іссама Абдаллаха та поранив шістьох репортерів, випустивши з Ізраїлю два снаряди поспіль у той час, коли журналісти знімали репортаж.

Після завершення семиденного перемир'я Ізраїль різко посилив удари по Сектору Гази, що призвело до руйнування палестинського анклаву та вбивства сотень людей під час нової, розширеної фази війни, яка, за словами Вашингтона, не відповідає обіцянкам ізраїльської влади зробити більше для захисту цивільних.

Із загостренням війни питання про те, як і де саме американська зброя використовується в конфлікті, стало предметом значної уваги, хоча офіційні особи США кажуть, що не планують висувати умови щодо надання військової допомоги Ізраїлю, або розглянути можливість бодай часткової відмови її постачати.

Зазначений продаж зброї  не узгоджується із зусиллями Вашингтона тиснути на Ізраїль, щоб мінімізувати жертви серед цивільного населення.

«Цей продаж стане останнім прикладом того, як адміністрація Байдена надає зброю, що суперечить її заявленому бажанню, щоб ізраїльський уряд краще захищав цивільних осіб під час своїх операцій», — вважає Сет Біндер, директор з адвокації в The Project on Middle East Democracy.

На думку директора ООН Human Rights Watch   Луї Шарбонно, продовжуючи забезпечувати Ізраїль зброєю та дипломатичним прикриттям у той час, коли він чинить злочини, включаючи колективне покарання палестинського цивільного населення в Газі, США ризикують стати співучасниками військових злочинів.

У п’ятницю Сполучені Штати наклали вето на запропоновану Радою Безпеки ООН вимогу негайного гуманітарного припинення вогню у війні,.

Раніше цього тижня Amnesty International заявила, що ізраїльські військові використали американські боєприпаси Joint Direct Attack Munitions (JDAM) для двох авіаударів по будинках з мирними жителями. Це перший раз, коли правозахисна група прямо пов’язала американську зброю із нападом, у результаті якого загинули мирні жителі.

Ізраїль стверджує, що надає детальну інформацію про те, які райони є безпечними для мирних жителів і як до них дістатися, і стверджує, що лише ХАМАС винний у збитках, завданих мирним жителям, оскільки він діє серед них. Ісламістське угруповання, у свою чергу, заперечує це звинувачення.

Минулого місяця Пентагон непомітно збільшив військову допомогу Ізраїлю, зокрема поставки крилатих ракет з лазерним наведенням для гелікоптерів «Апачі», 155-мм снарядів, приладів нічного бачення, боєприпасів для руйнування бункерів та нових армійських авто. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі