Відлуння вагнергейту: в Україні воюють найманці Прігожина, затримання яких зірвалось у 2020 році – УП

Поділитися
Відлуння вагнергейту: в Україні воюють найманці Прігожина, затримання яких зірвалось у 2020 році – УП © Telegram-канал «ZERGULIO»
Журналісти ідентифікували бойовика, який з 2014 року воює проти України.

На фронті проти України в складі російських окупаційних військ воюють вагнерівці, затримання яких зірвалось у 2020 році. Їх ідентифікували журналісти «Української правди». 

Видання опублікувало матеріал-розслідування, в якому серед інших найманців «кухаря Путіна» Євгєнія Прігожина упізнало зокрема і тих, яких українська розвідка планувала затримати у 2020 році, але операція зірвалась.

Одним з бойовиків виявився 41-річний Максим Кошман з позивним «Коршун». Він воює в ПВК «Вагнера» з 2014 року і є одним з 33 тих найманців, яких у 2020 році затримали в Білорусі, але передали Росії.

В Україні проти нього зареєстроване кримінальне провадження за фактом участі у незаконному збройному формуванні під час псевдореферендуму в Слов'янську в 2014 році. Після деокупації міста українськими військовими, Кошман втік до окупованої Горлівки і продовжив воювати на боці терористів. Згодом отримав паспорт Росії. Схоже на те, що він досі проживає у так званій ДНР.

Одразу після видачі вагнерівців Росії у 2020-му він та ще один найманець дали інтерв'ю російським пропагандистам, розповівши, що просто хотіли заробити на охороні об'єктів і таким чином потрапили на гачок українських спецслужб.  

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Кошман активно підтримував дії окупантів та писав у соцмережах, що він «у темі Z» і «виконує бойові задачі».

Ще один із колишніх затриманих у Мінську найманців «Вагнера» Володимир Селіхов також підтримує війну Росії проти України. З коментарів у його соцмережах зрозуміло, що він продовжує воювати. 

Нагадаємо, у листопаді 2020 року Bellingcat опублікували розслідування про обставини унікальної операції спецслужб України, в ході якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при «Роснефти», вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК «Вагнер» причетних до воєнних злочинів в Україні.

У першій частині розслідування журналісти розповіли, як українським розвідникам вдалося завербувати бойовиків ПВК «Вагнер» і отримати з їхніх рук прямі докази участі у воєнних злочинах. Друга частина пояснює, хто саме винен у зриві спецоперації із затримання найманців. Ця історія в пресі потім отримала назву «Вагнергейт».

Медіа звинувачували чинну владу, зокрема офіс президента України у зриві операції з затримання вагнерівців. Але глава ОП Андрій Єрмак стверджує, що не давав вказівок перенести спецоперацію із затримання найманців ПВК «Вагнер». Цю заяву підтримав і президент Володимир Зеленський, який заявив, що в Андрія Єрмака немає повноважень щось акцептувати стосовно подібних дій та звинуватив ексначальника Головного управління розвідки Василя Бурбу в тому, що він отримував інформацію та заробляв на цьому гроші.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі