Цивільне партнерство забезпечує рівні права для одностатевих пар. Понад 40% українців проти закріплення такого статусу

Інфографіка
Поділитися
Цивільне партнерство забезпечує рівні права для одностатевих пар. Понад 40% українців проти закріплення такого статусу © Unplash
Соціологи розповіли, чи багато українців мають запит на висвітлення тем про рівність.

Про ратифікацію Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція) знають 60% українців. Серед тих, кому відомо про ратифікацію, 63% знають про зміни, які запроваджує цей документ, проте в цілому, без конкретних кроків/деталей. Про це свідчить опитування, проведеного InMind на замовлення міжнародної організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки USAID.

1.JPG (73 KB)
1.JPG (73 KB)

Згідно з опитуванням, практично кожен третій опитуваний має запит на висвітлення тем щодо проблем жінок під час війни, які стосуються захисту себе та своєї родини, а також насильства щодо жінок, пов'язаного з війною. Жінки значимо більше зацікавлені в інформації на всі запропоновані теми, аніж чоловіки. 

2.JPG (87 KB)
2.JPG (87 KB)

Близько третини респондентів зустрічали у медіа інформацію щодо цивільних партнерств. Однак 42% демонструють негативне ставлення до закріплення такого статусу. Підтримують закріплення законодавчо цивільного партнерства 35 % опитаних.

3.JPG (78 KB)
3.JPG (78 KB)

«Про Стамбульську конвенцію респонденти чули та позитивно ставляться до неї. На їхню думку, висвітлення в національних медіа проблеми домашнього насильства над жінками стало менше, тому що новини про війну витіснили цю інформацію. Водночас у регіональних медіа проблема висвітлюється добре, як і раніше. Інформація про жінок в армії, на думку респондентів, нерідко з'являється в медіа. Часто зазначають, що жінки є командирами танку, снайперами, парамедиками тощо. позитивно респонденти висловлюються щодо згадування жінок під час звернення президента, або поздоровлення захисників та захисниць окремо», – йдеться в результатах опитування. 

Водночас за даними дослідження, опитані часто зазначають про відсутність рівноправності в оплаті праці для жінок та чоловіків, розділення професій на чоловічі та жіночі. 

Опитування проводилося з 8 серпня по 9 вересня 2022 року методом Face-to-face. Респондентами стали українці, віком від 18 о 65 років, які мешкають на всіх підконтрольних українському уряду територіях України. Загальна вибірка 2022 = 3250 інтерв’ю (з яких по приблизно 300 інтерв’ю 8 областях: Київська (включно із м. Київ), Вінницька, Дніпропетровська, Львівська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська). Репрезентативна частина 2022 = 1456 інтерв’ю. Похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 2,5%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі