Порушення військового обліку: чи поширюється позбавлення права керування авто на українців за кордоном

Поділитися
Порушення військового обліку: чи поширюється позбавлення права керування авто на українців за кордоном
Роз'яснення дала адвокатка.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Новий законопроєкт №10449 передбачає внесення до закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» нового розділу й норм щодо заходів впливу на військовозобов’язаних та резервістів, які ухиляються від призову та порушують правила військового обліку. Зокрема, документом передбачається позбавлення права керування авто в судовому порядку.

Адвокатка Марина Бекало на порталі b2bconsult розповіла, чи поширюється така заборона на чоловіка 59 років, який був знятий з військового обліку та давно проживає за кордоном, якщо він збирається замінити українське водійське посвідчення на європейське.

Бекало пояснила, що законопроєкт №10449 ще готується до ІІ читання.

«В якому вигляді буде остаточна редакція прийнятого закону, поки що невідомо. Проте, за прогнозами, все-таки такий захід впливу буде застосовуватися до порушників військового обов'язку та /або обліку», – сказала експертка.

За її словами, відповідно до документа для порушників які, наприклад, не оновлять свої військово-облікові дані або не з'являться за повісткою до ТЦК СП, будуть застосовувати такий захід впливу, як позбавлення права керування авто в судовому порядку, за певною процедурою.

«ТЦК СП подає заяву про відкриття адміністративного провадження щодо правопорушника, до суду, за місцем вчинення правопорушення або місця реєстрації правопорушника», – пояснила вона.

Адвокатка зазначила, що заява має містити, зокрема відомості:

  • про поштову адресу;
  • номери засобів зв'язку правопорушника;
  • докази що підтверджують обставини правопорушення.

У разі недотримання вимог подання заяви, суд надає строк 10 днів для ТЦК СП на усунення недоліків, у разі невиконання цієї вимоги, суд повертає заяву до ТЦК СП, без розгляду.

Якщо було відкрите провадження, суд повідомляє сторони про дату, місце та час розгляду заяви. У разі ухвалення судом рішення про позбавлення права керування авто, у правопорушника є право на оскарження такого рішення протягом 15 днів.

Бекало наголосила, що позбавлення права на керування авто передбачає певну процедуру. Якщо людина не має реєстрації в Україні, то її облікова справа може давно перебувати в архіві.

«Вирогідність того, що вас згадає ТЦК СП та/або знайде (реєстрації у вас немає), незначна. Тим більше що вам 59 років, якщо через рік вашу справу знайдуть (якщо вона зберіглася ще у них), то вже зрозуміло що ніхто цим займатися не буде», – сказала вона.

Також вона пояснила, що позбавлення права керування авто в Україні не спростовує справжність виданого раніше посвідчення водія.

«І МВС у разі отримання запиту від іноземної держави все-таки має підтвердити що документ діючий. Сам факт позбавлення вас права керування авто в Україні не скасує ваші європейські права, та вони не підлягатимуть вилученню. Адже в іноземній країні вашого проживання зараз абсолютно байдуже, які заходи адміністративного впливу були застосовані до вас в Україні, якщо ви не порушуєте законодавство іноземної країни, на вас це ніяк не впливає і на ваше право керування авто за кордоном», – резюмувала Бекало.

Раніше ми писали, які штрафи можуть ввести за порушення військового обліку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі