Податок на нерухомість: кому з українців потрібно його платити

Поділитися
Це стосується деяких категорій громадян.

В Україні власники великої нерухомості, мають платити податок за «надлишок» квадратних метрів. Так, оподаткуванню підлягають квартири площею від 60 кв.м та будинки площею від 120 кв.м. Видання zaxid.net розповіло, який розмір податку на нерухомість мають платити українці.

Від чого залежить розмір податку на нерухомість

Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об'єктів і їх місцеперебування у відсотках до мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року, і не може перевищувати 1,5% за квадратний метр.

Податок треба сплатити до 1 липня за попередній рік, тобто у 2023 році він сплачувався за 2022 рік, а у 2024 році буде сплачуватися за 2023 рік.

Власники нерухомості, які мають понаднормові метри, мають за них платити. Наприклад, за квартиру площею 65 кв. м потрібно буде сплатити податок за надлишкові 5 кв. м.

Де можна розрахувати суму податку на нерухомість

Українці можуть розрахувати суму податку за допомогою офіційного калькулятора – ввести всі потрібні дані, зокрема ставку податку.

Система дозволяє додати відразу кілька об'єктів нерухомості та зберегти їх. Перевірити ставку у своїй області можна на офіційному сайті податкової. Наприклад, ставка податку на нерухомість у Львові за 2023 рік становить 1% від мінімальної зарплати, тобто 67 грн.

Якщо людина має право власності на об'єкт нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м(для будинку), сума податку збільшується на 25 тисяч гривень на рік.

Коли треба оплатити податок на нерухомість

Податок на нерухомість потрібно сплатити до 1 липня. Платнику має прийти квитанція, термін сплати податку становить 60 днів.

У випадку, якщо людина не отримала квитанцію, слід самостійно звернутися до податкової, щоб уникнути штрафу.

«Прострочення сплати податку строком 30 днів призведе до автоматичного збільшення суми податку на 10%. Прострочення платежу на більш ніж 30 днів збільшить суму податку на 20%», – йдеться у повідомленні.

 

Кому не потрібно платити податок на нерухомість

За 2021 та 2022 роки податок не нараховується фізичним особам, чия нерухомість:

  • розташована на території, де ведуться або велися активні бойові дії;
  • розташована на території, яка перебуває в окупації або була тимчасово окупована РФ;
  • стала непридатною для проживання у зв’язку з війною.

Раніше ми писали, що в Україні з 1 січня 2023 року почали діяти нові податки для землевласників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі