Оскарження рішення МСЕК: чи можна це зробити під час війни

Поділитися
Оскарження рішення МСЕК: чи можна це зробити під час війни
Роз'яснення дали у МОЗ.

В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз свої функції МСЕК здійснює за принципом екстериторіальності. У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, як можна оскаржити рішення МСЕК та куди треба для цього звертатися.

Як оскаржити рішення МСЕК

Українці мають право оскаржити рішення МСЕК протягом одного місяці. Для цього необхідно звернутися до самої комісії або центральної чи обласної комісії з письмовою заявою. Після цього буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення.

Якщо людина отримала повторну відмову, то таке рішення можна оскаржити у центральній МСЕК МОЗ України.

У складних випадках центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, обласна, центральна міська комісія та МОЗ можуть направляти осіб, які звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця).

Після обстеження науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які для комісії мають рекомендаційний характер.

Рішення комісій усіх рівнів можна також оскаржити в суді в установленому законодавством порядку.

«Якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушують ваші права або у вас вимагають гроші за проходження МСЕК,  звертайтеся телефоном на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19», – зазначили у відомстві.

Раніше ми писали, хто в Україні може оформити пенсію по інвалідності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі