Наскільки українці довіряють УПЦ (МП) – дослідження КМІС

Інфографіка
Поділитися
Наскільки українці довіряють УПЦ (МП) – дослідження КМІС © УПЦ/Facebook
За результатами опитування, 82% українців не довіряють УПЦ (МП)

За даними соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології, Українській православній церкві (МП) довіряє лише 8% опитаних українців, тоді як 82% – не довіряють. 11% респондентів не змогли визначитися з відповіддю. 

«Можна стверджувати, що і зараз Українська Православна Церква Московського Патріархату продовжує діяльність, через яку її сприйняття серед населення залишається як «п’ятої колони Кремля». Вочевидь, Церкві не вдається переконати українців, що вона нібито не залежать уже від керівництва Московської Патріархії та стоїть на проукраїнських позиціях», – зазначив у коментарі виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

У регіональному вимірі, рівень недовіри до УПЦ (МП) найбільший на заході країни (88%) й менший, але все одно значний на сході України (73%).


Упродовж 20-25 квітня 2024 року КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій «Форум» були додані запитання щодо довіри до УПЦ (МП) та якою має бути політика щодо неї. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1220 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 10%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.


Нагадаємо, за даними дослідження опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова наприкінці 2023 року, українці висловлювали переважно довіру церкві (без прив’язки до конфесії) – 22,6% респондентів висловили повну довіру, а 40,8% – скоріше довіряють. 

За даними Опендатабот, на сьогоднішній день в Україні діють 8097 церков, пов'язаних із Росією. За час великої війни їх кількість зменшилася на 685 громад. Найбільше громад перейшли до Православної церкви України (ПЦУ) у Київській, Хмельницькій та Вінницькій областях. Нещодавно Верховний Суд поставив крапку у справі, в якій оскаржувався перехід релігійної громади від УПЦ (МП) до ПЦУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі